Ogłoszenia na niedzielę - 1 września 2019 r.

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą - 1 września 2019 roku

1. Dziś XXII Niedziela Zwykła. Wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy (8.00, 10.00, 11.30 - dla dzieci, 13.00 - suma i 18.00). Dziś również  zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Z racji pierwszej niedzieli o godz. 13.00 Msza św. w intencji kół Żywego Różańca. Po tej Mszy św. krótka adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Obchodzimy dzisiaj 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, modlimy się za tych wszystkich którzy polegli w obronie naszej ukochanej Ojczyzny.

2. W poniedziałek 2 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zatroszczmy się wszyscy, aby dzieci i młodzież z czystym sumieniem i Panem Jezusem w sercu rozpoczęły nowy rok nauki. Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkół, dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy. O godz. 18.00 Msza św. w int. czcicieli MB Szkaplerznej. Na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji które odbędzie się w sali legionowej.

3. We wtorek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W środę od godz. 17.00 możliwość spowiedzi i wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, Spowiedź święta rano przed Mszą św. i po południu od 17.15. Po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa do godz. 20.00. Księżą odwiedzą swoich chorych od godz. 9.00

6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 Msza w. w int. chorych. O godz. 18.00 Msza św. w int. ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele. Tego dnia wspominamy bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera.

7. Zapraszamy na XI Parafialną Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe, którym w tym roku przewodniczył będzie Ks. Bp Romuald Kamiński. Przez 8 km idziemy pieszo (istnieje możliwość bezpośredniego dojechania autokarem do Loretto). Wyruszamy w niedzielę 8 września. Wyjazd spod kościoła MB Dobrej Rady o godz. 6.30. Powrót ok. godz. 18.00. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

8. W najbliższą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

11. 22 września obchodzić będziemy dożynki parafialne, zapraszamy do współpracy tych wszystkich którzy chcieli by wystawić swoje prace i nimi się pochwalić. Organizowany jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, zachęcamy do udziału.

12. Poszukujemy do wynajęcia pokoju na jeden miesiąc dla matki i syna spod Lwowa, informacji udzielamy w zakrystii.

13. Zapowiedzi: 2. zapowiedz - Bartosz Karczewski kaw. z par. tut. i Aleksandra Małek panna z par. Najśw. Serca P.J. w Falenicy.

Drukuj