Ogłoszenia na niedzielę - 25 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą - 25 sierpnia 2019 roku

1. Dziś XXI Niedziela Zwykła. Od przyszłej Niedzieli wracamy już do porządku niedzielnego w ciągu roku, czyli Msze św. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

2. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Monikę

4. W środę od godz. 17.00 możliwość spowiedzi i o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspominamy św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.

5. W czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6. Zapraszamy na XI Parafialną Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe, w tym roku przewodniczył będzie Ks. Bp Romuald Kamiński. Przez 8 km idziemy pieszo (istnieje możliwość bezpośredniego dojechania autokarem do Loretto). Wyruszamy w niedzielę 8.

7. Trwa ostatni tydzień wakacji, wszystkim życzymy jeszcze dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas oraz pięknych spotkań z ojczystą kulturą i przyrodą, postępując zawsze w myśl zasady: „W wakacyjne niedziele pamiętaj o Kościele”. Przypominamy, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

10. Dekret: stosownie do kanonów 547-552 KPK mocą dekretu zwalnia ks. Grzegorza Idzika ze stanowiska wikariusza par. MBDR z dniem 25 sierpnia 2019r. a na jego miejsce mianuje ks. Arkadiusza Kunowskiego wikariuszem tejże parafii.

Drukuj