Ogłoszenia na niedzielę - 11 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą - 11 sierpnia 2019 roku

1. Dziś XIX Niedziela Zwykła. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy: są odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian (prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe).

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją.

3. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej.
W tym dniu przypada 99 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą”. W tradycji nazywamy tę uroczystość dniem Matki Bożej Zielnej, stąd na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
Główne uroczystości diecezjalne będą miały miejsce w Konkatedrze na Kamionku oraz na cmentarzach w Ossowie i Radzyminie. Więcej szczegółów na temat tych obchodów, na stronie internetowej: www.diecezja.waw.pl
W Konkatedrze mieści się sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, stąd udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”. 15 sierpnia jest również dniem Święta Wojska Polskiego. Z racji uroczystości kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

5. W sobotę wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

6. Trwają wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas oraz pięknych spotkań z ojczystą kulturą i przyrodą, postępując zawsze w myśl zasady: „W wakacyjne niedziele pamiętaj o Kościele”. Przypominamy, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

9. Są jeszcze wolne intencje.

10. Zapowiedzi: Marcin Robert Ochalski kaw. z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w W-wie Joanna Beata Wojtyńska panna z par. tut. zapowiedz II.

Drukuj