Ogłoszenia na niedzielę - 30 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą - 30 czerwca 2019 roku

1. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc lipiec, w tradycji Kościoła miesiąc poświęcony czci Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy wiernych do prywatnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa, którą publikujemy na 4. stronie naszej gazetki.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek wizyta u chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.15. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zachęcamy wiernych do spowiedzi i pierwszopiątkowej Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa.
W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz.18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

6. Od przyszłej niedzieli 7. lipca przechodzimy na letni grafik mszy niedzielnych o godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

7. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli wakacje życzymy dobrego wypoczynku i bezpieczeństwa oraz pięknych spotkań z ojczystą kulturą i przyrodą, postępując zawsze w myśl zasady: „W wakacyjne niedziele pamiętaj o Kościele”.
Jutro z naszej parafii wyrusza grupa kolonistów na obóz nad morzem. Wyjazd rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00.

8. Legion Maryi organizuje  z naszej parafii pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14. lipca (niedziela). Pielgrzymka ma charakter przebłagalny za znieważanie jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej Królowej Polski i Najświętszego Sakramentu. Zapisy w sklepiku lub zakrystii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

11. Mocą dekretu Księdza Biskupa Warszawsko – Praskiego Romualda Kamińskiego z dn. 17. czerwca br. ksiądz Grzegorz Idzik został zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie i mianowany wikariuszem w parafii Św. Franciszka z Asyżu w Warszawie.

Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc lipiec:
Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj