Ogłoszenia na niedzielę - 23 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą 23 czerwca 2019 roku

1. Dzisiaj wypada 14 rocznica (2005)   święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa  Romualda Kamińskiego, którego polecamy modlitwom wiernych.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.

5. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbudowania ołtarzy i ułożenia dywanu kwiatowego dla  Pana Jezusa Eucharystycznego na procesję Bożego Ciała.

6. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji w najbliższy piątek postu nie ma. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Po wieczornej mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagradzający O Jezus najsłodszy. Za publiczne odmówienie tego aktu udziela się wiernym odpustu zupełnego.

7. W sobotę jest Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia taca będzie przeznaczona na konserwację Bazyliki Świętego Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu (krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik) pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, dodadzą do swoich modlitw Credo (wyznanie wiary). Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy tego dnia nawiedzą katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.

8. Zachęcamy do włączenia się w tzw. Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów.  Inicjatywa ta powstała po to, by wspierać kapłanów w posłudze przez modlitwę, ofiarowane cierpienie duchowe lub fizyczne czy udział we Mszy Świętej. Aby przystąpić do tego dzieła wystarczy zgłosić to mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9. Legion Maryi organizuje  z naszej parafii pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14. lipca (niedziela). Pielgrzymka ma charakter przebłagalny za znieważanie jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej Królowej Polski i Najświętszego Sakramentu. Zapisy w sklepiku lub zakrystii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj