Ogłoszenia na niedzielę - 16 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia na XI Niedzielę Okresu Zwykłego – 16 czerwca 2019 roku

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 (w tygodniu po wieczornej mszy). Dzisiaj puszka na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

2. W poniedziałek spotkanie biblijne w domu parafialnym o godz. 19.00.

3. Na Boże Ciało w naszej parafii powstaje dywan kwiatowy dla Jezusa Eucharystycznego. Jest on dziełem wielu parafian. Jak co roku zapraszamy chętnych do przycinania gałązek (zabieramy ze sobą rękawiczki i sekatory) po mszy wieczornej w dolnym kościele jeszcze jutro 17. czerwca. Układanie dywanu odbędzie się 19. czerwca po mszy wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć ofiarę na kwiaty w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać!

4. W środę Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do przedwakacyjnej spowiedzi i Komunii świętej.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie zwana Świętem Bożego Ciała. Porządek mszy w tym dniu: godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po głównej mszy o godz. 10.00 uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne, dzieci pierwszokomunijne oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Wiernych prosimy o udekorowanie okien domów i usunięcie pojazdów na trasie procesji.

6. Przez całą oktawę Bożego Ciała po wieczornej mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. W czwartek 27 czerwca na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.

8. Zachęcamy do włączenia się w tzw. Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów.  Inicjatywa ta powstała po to, by wspierać kapłanów w posłudze przez modlitwę, ofiarowane cierpienie duchowe lub fizyczne czy udział we Mszy Świętej. Aby przystąpić do tego dzieła wystarczy zgłosić to mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9. Legion Maryi organizuje  z naszej parafii pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14. lipca (niedziela). Pielgrzymka ma charakter przebłagalny za znieważanie jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej Królowej Polski i Najświętszego Sakramentu. Zapisy w sklepiku lub zakrystii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj