Ogłoszenia na niedzielę - 9 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Wielkanocną 9 czerwca 2019 roku

1. Dzisiaj w VIII Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź udziela się odpustu zupełnego. Z dniem dzisiejszym kończy się uroczysty obchód misterium paschalnego i kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Dzisiaj poświęcenie pojazdów po każdej mszy. Także dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

2. Na Boże Ciało w naszej parafii powstaje dywan kwiatowy dla Jezusa Eucharystycznego. Jest on dziełem wielu parafian. Jak co roku zapraszamy chętnych do przycinania gałązek (zabieramy ze sobą rękawiczki i sekatory) po mszy wieczornej w dolnym kościele w dniach 14, 15, 17 czerwca oraz 15 czerwca w godz. 10.00 –17.00. Układanie dywanu odbędzie się 19 czerwca po mszy wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć ofiarę na kwiaty w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.45, a w niedzielę o godz. 17.30.

4. W czwartek 13. czerwca obchodzić będziemy wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Benedykta XVI święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitwy o świętość kapłanów. Po mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie.

5. Zachęcamy do włączenia się w tzw. Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów.  Inicjatywa ta powstała po to, by wspierać kapłanów w posłudze przez modlitwę, ofiarowane cierpienie duchowe lub fizyczne czy udział we Mszy Świętej. Aby przystąpić do tego dzieła wystarczy zgłosić to mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia puszka na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

7. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 14. lipca. Zapisy w sklepiku lub zakrystii.

8. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Dominik Andrzej Gmur z par. św. Stanisława Kostki z Jerzyskach i Zofia Sabina Drygas panna z par. tutejszej (zapowiedź II).

Redakcja ks. Grzegorz