Ogłoszenia na niedzielę - 2 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocną 2 czerwca 2019 roku

1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 13.00 Msza św. w intencji żywych członków Żywego Różańca, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i spotkanie formacyjne. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
2. Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.
3. W poniedziałek wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
4. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 nowenna i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską od godz. 9.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do spowiedzi (o godz. 17.15) i pierwszopiątkowej Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
6. W sobotę Msza św. i nabożeństwo do św. Charbela, a potem czuwanie w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
7. Za tydzień w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej mszy. Także w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
9. Dziękujemy naszym parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.
10. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Dominik Andrzej Gmur z par. św. Stanisława Koski z Jerzyskach i Zofia Sabina Drygas z par. tutejszej (zapowiedz I)
11. Zachęcamy i prosimy wiernych o włącznie się w tzw. Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów.  Inicjatywa ta powstała po to, by wspierać kapłanów w posłudze przez modlitwę, ofiarowane cierpienie duchowe lub fizyczne czy udział we Mszy Świętej. Aby przystąpić do tego dzieła wystarczy zgłosić to mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Jesiotr (l. 86) z ul. Lewkonii + Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Program:
Nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej w towarzystwie Heroldów Ewangelii: niedziela 2 czerwca 2019 r.:
9:30 – uroczyste powitanie figury przed kościołem i procesja do świątyni
9:50 – modlitwa i medytacja nad tajemnicami Różańca
10:00 – Msza św. w obecności Matki Bożej i zawierzenie parafii Jezusowi przez ręce Maryi
17:00 – spotkanie wspólnot z Heroldami
18:00 – Msza św. w obecności Matki Bożej
19:30 – uroczyste pożegnanie figury Matki Bożej

Modlitewne czuwanie - Wigilia przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego: sobota 8 czerwca 2019 r.:
20:00 – Msza Św. z Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego
21:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, I Nieszpory z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego
21:30 – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem:
• modlitwa uwielbienia
• modlitwa dziękczynienia
• modlitwa prośby o wylanie Ducha Świętego
• koronka i litania do Ducha Świętego
• błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
23:00 – zakończenie modlitewnego czuwania

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj