Ogłoszenia na niedzielę - 12 maja 2019 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną 12 maja 2019 roku

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj puszka na seminarium duchowne.
Dzisiaj również uroczystość Pierwszej Komunii Świętej: o godz. 10.00 dzieci ze szkoły podstawowej nr 216, o godz. 11.30 dzieci ze szkoły podstawowej nr 105.

2. Nabożeństwa majowe do Matki Bożej śpiewamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Jutro także z  racji 13. dnia miesiąca po nabożeństwie majowym zostanie odprawione nabożeństwo i procesja fatimska.

3. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 nowenna i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek spowiedź dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej o godz. 16.00.

5. W przyszłą niedzielę (19.V) Rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11.30.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Dziękujemy naszym parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

8. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek (13.V) - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy,
- we wtorek (14.V) - Święto Św. Macieja Apostoła,
- w czwartek (16.V) Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

9. Psychoterapeuci ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich przy Parafia p.w. Św. Ducha w Otwocku zapraszają na indywidualną i małżeńską terapię 12. kroków dla przeżywających trudności w sferze psychicznej i duchowej. Szczegółowe informacje w przedsionku kościoła.

10. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Chyc - kawaler z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie i Magdalena Edyta Łuszczyńska - panna z parafii tutejszej (zapowiedź I).

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Kalinowską-Pietrus (l. 72) z ul. Zespołowej + Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj