Ogłoszenia na niedzielę - 21 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019 roku

1. W uroczysty Dzień Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości darów i łask Bożych, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstały Pan napełni Wasze serca pokojem i radością. Wesołego Alleluja!

2. Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Świętego Triduum Paschalnego wyrażamy nasze kapłańskie podziękowanie „Bóg zapłać!”. Szczególnie dziękujemy za przygotowanie Grobu Pańskiego: Dariuszowi i Annie Sekuła, Liwii i Bartłomiejowi Kosmal, Pawłowi Pietrzakowi, Pawłowi Kamińskiemu; za ułożenie kwiatów: Marii Krasuskiej i Urszuli Gawryszewskiej; za przygotowanie „Ciemnicy”: Zofii Rakoczy, Bogdanowi Miklasz, Barbarze Krzyżagórskiej, Mirosławowi Kwapulińskiemu; za przygotowanie służby liturgicznej: ks. Grzegorzowi; oprawy muzycznej: chórowi parafialnemu „Fidelis” na czele z Magdaleną Laskowską, Marcinem Wojsz, Marią Walasek, Emilią Gorczyca, Gustawem Daczkowskim.
Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie palm wielkanocnych, za dostarczenie materiałów, za ich wykonanie, a zwłaszcza pani Jadwidze Pius za piękną palmę dla księży oraz przekazanie artystycznych palemek.

3. Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia w tym tygodniu codziennie po wieczornej Mszy św.

4. W czwartek Msza św. imieninowa Księdza Proboszcza Marka o godz. 18.00.

5. Kandydaci do sakramentu bierzmowania mają próbę przed uroczystością w środę i czwartek  o godz. 19.00.

6. W piątek przeżywać będziemy odpust parafialny z racji wspomnienia Matki Bożej Dobrej Rady. Msza św. odpustowa połączona z udzieleniem sakramentu Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w najbliższy piątek 26. kwietnia o godz. 18.00. Sakramentu udzieli młodzieży Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Biskup Romuald Kamiński.

7. W związku z odpustem parafialnym prosimy o przynoszenie ciast na wspólną biesiadę w piątek.

8. W piątek z racji oktawy Wielkiej Nocy postu nie ma.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj