Ogłoszenia na niedzielę - 14 kwietnia 2019 r.


Ogłoszenia na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej - 14 kwietnia 2019 roku

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczęliśmy najważniejszy tydzień w roku - Wielki Tydzień. Zechciejmy przeżyć te dni w modlitewnym skupieniu i zadumie. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli wziąć udział w uroczystościach Świętego Triduum Paschalnego.

2. Spowiedź w tym tygodniu od poniedziałku do środy: rano od godz. 6:30 do 8:00 i wieczorem od godz. 17:00 do 19.00.

3. W Wielki Czwartek mszy rano nie będzie.
Wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00,  a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. „Ciemnicy” do godz. 22.00.

4. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” od godz. 7.00 do 18.00. O godz. 8.00 modlitwa psalmami - tzw. Ciemne Jutrznie. O godz. 18.30 Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Zgodnie z wielowiekową tradycją ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Po wieczornej liturgii zostaną odśpiewane trzy części Gorzkich Żali i rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Program adoracji podany jest na 4 stronie gazetki parafialnej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

5. W Wielką Sobotę modlitwa psalmami - Ciemne Jutrznie o godz. 8.00.
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 18.00. Święconka na ul. Zasadowej o godz. 11.00.
U ministrantów będzie można nabyć wodę święconą.
Wieczorem o godz. 19.00 Uroczysta Wigilia w Wielką i Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, wielkanocne orędzie i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy ze sobą świece opatrzone kapturkiem.

6. W niedzielę procesja i Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Kolejne msze o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Szczegółowy plan Świętego Triduum Paschalnego na stronie 4 naszej gazetki.

7. W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy jak w każdą niedzielę.

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół naszym parafianom, jak i przybyłym gościom. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Wspólnoty parafialne dziękują wszystkim, którzy dostarczyli zielone gałązki do wykonania palemek wielkanocnych.

10. W przedsionku kościoła wystawiony jest kosz parafialnego „Caritas”, do którego można składać wielkanocne dary dla potrzebujących.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Zapowiedzi przedślubne - sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Piotr Pabianek - kawaler z parafii Św. Jakuba w Skierniewicach i Anna Sylwia Jeżewska - panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga

13. Ustępująca Rada Osiedla zachęca mieszkańców Miedzeszyna do udziału w wyborach do nowej Rady. Głosowanie w dniu dzisiejszym 14 kwietnia w bibliotece przy ul. Agrestowej 1,  w godz. 10 do 20.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj