Ogłoszenia na niedzielę - 7 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia na V niedzielę Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019 roku

1. Dzisiejsza V Niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna w Kościele okres pasyjny, czego oznaką jest fiolet zakrywający krzyż. Przez kolejne dwa tygodnie coraz głębiej będziemy rozważali niewinną Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela.

2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 13.00 Msza św. w intencji żywych członków Kół Żywego Różańca, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca.
Także dzisiaj kandydaci do sakramentu bierzmowania po wieczornej Mszy św. mają obowiązkowe spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

3. Jutro w poniedziałek spotkanie biblijne w domu parafialnym o godz. 19.00.

4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o Krzyżu Świętym. O godz. 20.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami parafii do kościoła Dobrego Pasterza. Zabieramy ze sobą świece, znicze, lampiony.
Na Drogę Krzyżową możemy także przygotować i zabrać ze sobą intencję zapisaną na kartce. Kartki będziemy nieśli całą Drogę Krzyżową i złożymy je pod krzyżem w kościele Dobrego Pasterza. Składając intencję będzie można jednocześnie wziąć ze sobą karteczkę ze słowem Bożym jako formę odpowiedzi na zaniesioną przez siebie intencję.

6.  W sobotę o godz. 9.00 w kościele odprawa całej służby liturgicznej ołtarza przed uroczystościami Wielkiego Tygodnia.
Także w sobotę 13 kwietnia o godz. 19.00 spotkanie wolontariuszy czerwcowych rekolekcji z o. Jamesem.

7. Wspólnoty parafialne proszą o przynoszenie zielonych gałązek do wykonania palemek wielkanocnych, które będą rozprowadzane w Niedzielę Palmową. Gałązki można składać przed wejściem do kancelarii parafialnej.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. i konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 rozpoczęcie liturgii i poświęcenie palm na zewnątrz kościoła przy krzyżu.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół naszym parafianom, jak i przybyłym gościom. Dzisiaj i w przyszłą Niedzielę Palmową zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

10. W przedsionku kościoła wystawiony jest kosz parafialnego „Caritas”, do którego można składać wielkanocne dary dla potrzebujących.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj