Ogłoszenia na niedzielę - 31 marca 2019 r.

Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkiego Postu - 31 marca 2019 roku

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Laetare (Niedzielą radości) od pierwszych słów łacińskiej Antyfony rozpoczynającej Mszę św. „Laetare, Ierusalem: et conventum facite, omnes qui diligitis eam” (Wesel się, Jeruzalem. A wszyscy, którzy ją miłujecie, spieszcie tu gromadnie). Radość ta bierze się stąd, że mamy już za sobą połowę trudu i umartwienia wielkopostnego i szybko się zbliża Wielkanoc z obfitością łask płynących z Chrztu i Eucharystii. Dlatego teksty dzisiejszej Mszy św. tchną nadzieją i radością. Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, którymi obdarza swe dzieci.

2. Zbliża się w naszej parafii uroczystość bierzmowania (26. kwietnia). Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy dzisiaj i w następną niedzielę 7 kwietnia po wieczornej Mszy św. na obowiązkowe spotkanie formacyjne do domu parafialnego.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Zapraszamy do  udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 i dla dorosłych po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
- w niedziele Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną w kościele po Mszy św. o godz. 10.00.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych poprowadzą w kolejne piątki Wielkiego Postu następujące wspólnoty:
5. kwietnia - chór parafialny
12. kwietnia - Droga Krzyżowa ulicami parafii do kościoła Dobrego Pasterza.
Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali i dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencji Ojca Świętego.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zachęcamy wiernych do pierwszopiątkowej spowiedzi (od godz. 17.15) i Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa.
W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji chorych. O godz. 18.00 w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni oraz o Boże błog. w pracach przy kościele Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

6. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 13.00 Msza św. w intencji żywych członków Kół Żywego Różańca, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom. W przyszłą i w następną Niedzielę Palmową zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W przedsionku kościoła wystawiony jest kosz parafialnego „Caritas”, do którego można składać wielkanocne dary dla potrzebujących.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Legion Maryi organizuje w przyszłą niedzielę 7 kwietnia pielgrzymkę na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. W programie: zwiedzanie klasztoru, Misterium, Msza św. w bazylice. Wyjazd o godz. 8.00 z kościoła. Koszt 55 zł. Zapisy z wpłatą w kiosku. W pilnych sprawach kontakt: p. Zofia Rakoczy, tel. 606 828 135.

11. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
śp. Elżbietę Ożdżeńską z ul. Szafirowej, śp. Ludmiłę Pałatnik-Kubicę z ul. Kąkolowej, śp. Wiesławę Grzywacz z ul. Patriotów. + Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj