Ogłoszenia na niedzielę - 10 marca 2019 r.

Ogłoszenia na I niedzielę Wielkiego Postu - 10 marca 2019 roku
 

1. W minioną Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Okres Wielkiego Postu przeżyjmy w duchu pokuty za nasze grzechy, wynagrodzenia win, pojednania z Bogiem i ludźmi. Niech ten święty czas nawrócenia dobrze przygotuje nas do świąt Wielkiej Nocy, abyśmy przy pomocy łaski Bożej powstali z grobu naszych grzechów.

2. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i wyjątkowo rodziców dzieci rocznicowych, a po niej spotkanie formacyjne z ks. Proboszczem w sali ks. Popiełuszki dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie informacyjne z ks. Grzegorzem w kościele dla rodziców dzieci rocznicowych.

Pan organista zaprasza dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, na próby śpiewu w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 do salki bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

3. We wtorek Msza św. za zmarłych - wypominki rocznicowe o godz. 18.00.

4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Zapraszamy do  udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 i dla dorosłych po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
- w niedziele Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną w kościele po Mszy św. o godz. 10.00.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych poprowadzą w kolejne piątki Wielkiego Postu następujące wspólnoty:
15. marca - Żywy Różaniec
22. marca - Legion Maryi
29. marca - Szkoła Nowej Ewangelizacji
5. kwietnia - chór parafialny
12. kwietnia - Droga Krzyżowa ulicami parafii z kościoła Matki Bożej Dobrej Rady do kościoła Dobrego Pasterza.

Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali i dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencji Ojca Świętego.

6. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczniemy w naszej parafii w przyszłą II Niedzielę Wielkiego Postu. Odbędą się one w dniach od 17 do 20 marca. Program rekolekcji zostanie podany w Dobrych Radach w następną  niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Ziółkowski - proboszcz parafii i nowo budującego się kościoła-sanktuarium p.w. Św. Jana Pawła II w Radzyminie.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Podobnie jak w ubiegłych latach organizujemy letnie kolonie parafialne. W tym roku odbędą się one w dniach 1-11 lipca w Łącku nad morzem. Więcej informacji i zapisy u pana organisty.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helena Szwarc z ul. Derkaczy i śp. Kazimierz Antoszewski z ul. Żwanowieckiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj