Ogłoszenia na niedzielę - 13 stycznia 2019 r.

Święto Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2019 roku

1. Dzisiaj Kościół wspomina wydarzenie Chrztu Pańskiego. Chrystus Pan jako Baranek Boży, niewinny i czysty, przyjął na siebie człowieczą niedolę i chrztem pokuty ukazał nam drogę do nawrócenia i życia w łasce Bożej. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, jednak w naszej polskiej tradycji zachowujemy jeszcze zwyczaj przystrojonej choinki, szopki i śpiewu kolęd do dnia 2. lutego.

2. Dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Kandydaci do sakramentu bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00 i po niej na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

4. W sobotę, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Księdza Dyrektora Hospicjum w Wołominie. Ofiary do puszek będą zbierane na wołomińskie Hospicjum.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu naszej młodzieżowej scholii parafialnej.

7. Dzieci, które chciałyby śpiewać w dziecięcej scholii na mszy o godz. 11.30 zapraszamy na próbę śpiewu w przyszłą niedzielę na godz. 10.00 do domu parafialnego.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom oraz przy okazji kolędy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. W okresie kolędowym sprawy kancelaryjne można załatwić po wieczornej mszy.

Program „Kolędy” od 14 do 19 stycznia 2019 r.:
14.I - poniedziałek (od godz. 16.00)
     ul. Przewodowa (od ul. Patriotów do ronda razem z blokami)
15.I - wtorek (od godz. 16.00)
     ul. Przewodowa (od ul. Zasadowej do ronda), ul. Liliowa 33
16.I - środa (od godz. 16.00)
     ul. Patriotów (nr nieparzyste), ul. Lewkonii, Rusałki, Nagłowicka, Majerankowa
17.I - czwartek (od godz. 16.00)
     ul. Zasadowa i Rozmarynu
18.I - piątek (od godz. 16.00)
     ul. Szafirowa i Tuberozy
19.I - sobota (od godz. 10.00)