Ogłoszenia na niedzielę - 30 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 30 grudnia 2018 r.

1. Dzisiejszą pierwszą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim obchodzimy pod patronatem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne małżonków i rodzin chrześcijańskich. Na Mszy św. o godz. 10.00 małżonkowie odnowią swoje ślubne przyrzeczenia.

2. Jutro w poniedziałek ostatni dzień roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 18.00. Wiernym, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy, dla podziękowania za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku udziela się w tym dniu odpustu zupełnego.

3. We wtorek, w pierwszym dniu Nowego Roku, obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitwy o pokój na całym świecie. Porządek mszy jak w każdą niedzielę

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy z posługą kapłańską od godz. 9.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a po nie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni oraz o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

8. W przyszłą niedzielę 6. stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. Na każdej mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. W okresie kolędowym sprawy kancelaryjne można załatwić po wieczornej mszy.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczny wystrój kościoła. Za przygotowanie szopki: Bartłomiejowi i Oliwii Kosmal, Dariuszowi Sekuła, Pawłowi Pietrzak; za ustawienie i ubranie choinek: Jakubowi Gałązka i Wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji; za dekorację ołtarza: p. Urszuli Gawryszewskiej. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu „Fidelis” i soliście Gustawowi Daczkowskiemu za oprawę muzyczną Mszy św. „Pasterki”. Bóg Wam zapłać!

13. Program „Kolędy” w tym tygodniu: w środę 2 stycznia (od godz. 16.00)
ul. Włókiennicza, Halna, Ciepielowska 5 (blok nowo zamieszkały), w czwartek 3 stycznia (od godz. 16.00) ul. Małowiejska, w sobotę 5 stycznia (od godz. 10.00) ul. Prasowa, Malczycka, Deptak.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierę Pawłowską z ul. Zasadowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj