Ogłoszenia na niedzielę - 9 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji od poniedziałku do środy: Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00, 16.30 (Roraty) i 18.00.

2. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Za ofiary, które zasilą fundusz ministrancki, wyrażamy podziękowanie: Bóg zapłać!
W sklepiku są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny.

3. W kruchcie naszego kościoła wystawione są kosze, do których możemy składać produkty żywnościowe dla potrzebujących. Także harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej prowadzą zbiórkę darów „Akcja Paczka - Pomoc Polakom na Wschodzie”.

4. Zapraszamy do udziału w Roratach. W tym tygodniu z uwagi na rekolekcje adwentowe Msza św. roratnia będzie odprawiana w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będą w te dni śpiewane o godz. 16.10.  Osoby które chciałyby włączyć się w przygotowanie poczęstunku dla dzieci uczestniczących w Roratach prosimy o upieczenie ciasta.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie biblijne.

6. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

7. W sobotę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się konferencja przed chrztem.

8. Z kalendarza liturgicznego:
poniedziałek - wspomnienie NMP Loretańskiej,
czwartek - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
piątek - wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

9. Jak co roku klerycy naszego seminarium duchownego na warszawskim Tarchominie przygotowali przedstawienie teatralne, na które jesteśmy zaproszeni. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd w sobotę 15 grudnia o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu autokarem 15 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu z racji rekolekcji są jeszcze wolne intencje mszalne.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Juliana Grzegrzółkę
z ul. Zasadowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Redakcja ks. Grzegorz