Ogłoszenia na niedzielę – 18 listopada 2018 r.

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 18 listopada 2018 roku.

1. Dzisiaj XXXIII Niedziela Zwykła. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzisiaj zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.

2. W poniedziałek z racji 19. dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo w intencji Ojczyzny. O godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie biblijne.

3. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

4. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 17.00 w domu parafialnym.
Za tydzień w niedzielę 25 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne ministrantów. Na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną uroczyście przyjęci do grona służby liturgicznej nowi ministranci. Próba kandydatów przed uroczystością odbędzie się w sobotę 24 listopada o godz. 9.00 w kościele.

5.  W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego parafialnego chóru i Pana Organisty z racji patronalnego święta Św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego.

6. Z kalendarza liturgicznego:
wtorek - wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
środa - wspomnienie Ofiarowania NMP
czwartek - wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
sobota - wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

7. W minioną sobotę, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, odbył się w naszej parafii wieczór pieśni patriotycznych. Wszystkim, którzy przygotowali wieczornicę i którzy odpowiedzieli na zaproszenie serdecznie dziękujemy. Był to wyjątkowy wieczór wprowadzający nas w klimat obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

8. We wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji zrodziła się inicjatywa, aby w tym roku przygotować w naszej parafii jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci, które chciałyby się włączyć w to przedstawienie prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.

9. Zachęcamy wiernych do modlitwy za nas kapłanów. Karteczki z intencjami wyłożone są na stoliku w kruchcie kościoła.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Redakcja ks. Grzegorz