Ogłoszenia na niedzielę – 11 listopada 2018 r.

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą – 11 listopada 2018 roku.

1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła. Z racji drugiej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzisiaj zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. W przyszłą niedzielę puszka na Seminarium Duchowne.

2. Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niech naszemu świętowaniu towarzyszy wdzięczność Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny.

3. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

4. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 17.00 w domu parafialnym.
Za dwa tygodnie w niedzielę 25 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne ministrantów. Na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną uroczyście przyjęci do grona służby liturgicznej nowi ministranci. Próba kandydatów przed uroczystością odbędzie się w sobotę 17 i 24 listopada o godz. 9.00 w kościele.

5.  W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się w domu parafialnym konferencja przed chrztem.

6. Z kalendarza liturgicznego:
poniedziałek - wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika
wtorek - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
piątek - wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
sobota - wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

7. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj