• Start
  • Informacje
  • Ogłoszenia
  • Ogłoszenia na niedzielę – 27 października 2018 r.

Ogłoszenia na niedzielę – 27 października 2018 r.

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą – 27 października 2018 roku.

1. Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła. Z racji kończącego się tygodnia misyjnego zbiórka do puszek na misje.

2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania w drugim roku formacji zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

3. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

4. Służba liturgiczna ołtarza, czyli ministranci, lektorzy oraz kandydaci do służby ministranckiej mają zbiórkę w każdą środę o godz. 17.00 w domu parafialnym. Rodzice kandydatów do służby ministranckiej proszeni są o kontakt z opiekunem ministrantów ks. Grzegorzem.

5. W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na roczną prenumeratę czasopisma „Oremus”. Koszt 80 zł. Zapisy do końca października u ks. Grzegorza.

6. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii wypominki jednorazowe (czytane 1 i 2 listopada), roczne (odczytywane w każdą niedzielę przed mszą o godz. 13.00) i rocznicowe (Msza św. w II wtorek miesiąca).

7. W czwartek 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu: godz. 8.00, 10.00, 11.30 i  18.00. Nabożeństwo żałobne połączone z czytaniem wypominków za zmarłych o godz. 17.15.

8. W piątek 2 listopada obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Porządek Mszy św. w tym dniu: godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Nabożeństwo żałobne połączone z czytaniem wypominków za zmarłych o godz. 17.15.

9. Kościół katolicki udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą kościół, kaplicę lub cmentarz i pomodlą się, chociażby tylko w myśli, za zmarłych. Odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Do uzyskania odpustu muszą być spełnione następujące warunki:
*bycie w stanie łaski uświęcającej (spowiedź sakramentalna)
*Komunia eucharystyczna
*modlitwa w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo. Wierzę w Boga)
* wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

10. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Z uwagi na to, że w piątek jest Dzień Zaduszny chorych odwiedzimy z posługą kapłańską dopiero po Mszy św. o godz. 10.00. W piątek po wieczornej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W sobotę o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych, a o godz. 18.00 Msza św. za ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godz. 18:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj