• Start
  • Informacje
  • Ogłoszenia
  • Ogłoszenia na niedzielę – 14 października 2018 r.

Ogłoszenia na niedzielę – 14 października 2018 r.


Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 14 października 2018 roku.

1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła. W całej Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej racji dzisiaj zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - na stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży. Jest to duchowy pomnik ku czci Św. Jana Pawła II. Dzisiaj także spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Chętnych zapraszamy w niedzielę do domu parafialnego na próbę scholii dziecięcej o godz. 10.00 i  młodzieżowej o godz. 16:30.

3. W przyszłą niedzielę taca na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dorosłych w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30.

5. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

6. Służba liturgiczna ołtarza, czyli ministranci, lektorzy oraz kandydaci do służby ministranckiej mają zbiórkę w każdą środę o godz. 17.00 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

7. W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji Ojczyzny.

8. W sobotę konferencja przed chrztem o godz. 19:00 w domu parafialnym.

9. W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na roczną prenumeratę czasopisma „Oremus”. Koszt 80 zł. Zapisy do końca listopada u ks. Grzegorza.

10. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od dnia dzisiejszego przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii wypominki jednorazowe         (czytane 1 i 2 listopada), roczne (odczytywane w każdą niedzielę przed mszą o godz. 13.00) i rocznicowe (Msza św. w II wtorek miesiąca).

11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom. Mija miesiąc od naszych parafialnych dożynek. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji tej imprezy. W sposób szczególny dziękujemy Pani Pius za wieniec dożynkowy, który możemy podziwiać w kaplicy.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
Wtorek - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
Środa -  wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Czwartek - święto Św. Łukasza Ewangelisty
Piątek - wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Sobota - wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera

Zapowiedzi:
Tomasz James Karol Spencer - kawaler z par. tut.i Paulina Maciążek – panna z par. NMP Królowej Różańca Św. w Majdanie (II)

Nekrolog:
W poniedziałek, 8 października 2018 roku zmarł w wieku 78, w 55 roku  kapłaństwa, śp. ks. kan. Jan Gastołek. Jego pogrzeb odbył się wczoraj w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy. Ks. Jan spoczął na cmentarzu Parafii Wieczerzy Pańskiej w Warszawie-Aleksandrowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj