Ogłoszenia na niedzielę – 30 września 2018 roku.

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą – 30 września 2018 roku.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła.
O godz. 10.00  w domu parafialnym odbędzie się  spotkanie scholii dziecięcej, a o godz. 16.30 scholii młodzieżowej.

2. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik - miesiąc Różańca. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15. Dzieci otrzymają książeczkę do wklejania obrazków „Polska z Jezusem i Maryją” jako pamiątkę nabożeństw różańcowych w roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania niepodległości. Dorosłych zapraszamy na modlitwę różańcową w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30

3. We wtorek 2 października o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie - wykład ks. Sławomira Kostrzewy: „Ciało- Świątynią Ducha Świętego. Czy katolik powinien zgadzać się na tatuaż, piercing itp.” Na ten wykład serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców dzieci i nastolatków.

4. W środę od godz. 17.00 do 18.00 możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00.
Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zachęcamy do pierwszopiątkowej spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy do godz. 20.00

6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, chodzące do innych szkół niż 216 i 105, a które chciałyby przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii prosimy o zgłoszenie, się do zakrystii.
Termin I Komunii św. w naszej parafii  - 12 maja 2019: o godz. 10.00 szkoła nr 216 i spoza, a o godz. 11.30 szkoła nr 105.

7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w drugim roku formacji zapraszamy w przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na pierwsze powakacyjne spotkanie informacyjne w kościele.
 
8. Chętnych którzy chcieli by zaprosić Matkę Bożą do swoich domów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Jest to jedna z form ewangelizacji - apostolatu Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Zasadą tego apostolatu jest modlitwa wokół ikony Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach. Wspólnota liczyć powinna 30 rodzin, tyle ile dni w miesiącu. W ramach tej wspólnoty peregrynuje Ikona Kapliczka. Gości w rodzinie przez jedną dobę. Forma modlitwy jest indywidualna. W czasie obecności Ikony w domu jest czas na modlitwę, obowiązki domowe i zawodowe.

9. Z kalendarza liturgicznego.
W tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
- we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
- w środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
- w czwartek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
- w piątek Św. Faustyny Kowalskiej

10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj