Ogłoszenia na niedzielę – 23 września 2018 roku.

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą – 23 września 2018 roku.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła.
O godz. 10.00  w domu parafialnym odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie scholi.
Jak co roku zapraszamy wszystkich Parafian na dożynkowe spotkanie rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.30, a potem zapraszamy do wspólnego biesiadowania na placu przy kościele.
 
2. We wtorek 25 września w liturgii Kościoła obchodzi będziemy wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa - patrona Warszawy.
 
3. W środę 26 września pierwsze powakacyjne spotkanie służby liturgicznej ołtarza o godz. 17.00 w domu parafialnym. Od godz. 17.00 do 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 
4. W sobotę 29 września obchodzić będziemy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie - Pradze.
 
5. W przyszłą niedzielę 30 września zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy spotkanie informacyjne w kościele.
 
6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, chodzące do innych szkół niż 216 i 105, a które chciałyby przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii prosimy o zgłoszenie, się do zakrystii.
Termin I Komunii św. w naszej parafii  - 12 maja 2019: o godz. 10.00 szkoła nr 216 i spoza, a o godz. 11.30 szkoła nr 105.
 
7. Chętnych którzy chcieli by zaprosić Matkę Bożą do swoich domów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Jest to jedna z form ewangelizacji - apostolatu Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Zasadą tego apostolatu jest modlitwa wokół ikony Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach. Wspólnota liczyć powinna 30 rodzin, tyle ile dni w miesiącu. W ramach tej wspólnoty peregrynuje Ikona Kapliczka. Gości w rodzinie przez jedną dobę. Forma modlitwy jest indywidualna. W czasie obecności Ikony w domu jest czas na modlitwę, obowiązki domowe i zawodowe.
8. Zbliża się miesiąc październik - miesiąc Różańca. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy na modlitwę różańcową w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30
 
9. We wtorek 2 października o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie - wykład ks. Sławomira Kostrzewy: „Ciało- Świątynią Ducha Świętego. Czy katolik powinien zgadzać się na tatuaż, piercing itp.” Na ten wykład serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców dzieci i nastolatków.
 
10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
Zapowiedzi:
Piotr Karol Mikołajczyk - kawaler z Polskiej Misji Katolickiej w Austrii i Justyna Marta Wodzińska - panna z parafii tutejszej (I)
Karol Filipiuk - kawaler z par. tut. i Angelika Remiszewska panna z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tokarach (II)

Redakcja Ks. Grzegorz

Drukuj