Ogłoszenia na niedzielę – 16 września 2018 roku.

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą – 16 września 2018 roku.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła.
Na Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

2. We wtorek 18 września w liturgii Kościoła obchodzi będziemy święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski, dzieci i  młodzieży.

3. W środę 19 września o godz. 17.00 do 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Po Mszy św. nabożeństwo i intencji ojczyzny.

4. W minioną środę gościliśmy w naszej wspólnocie Parafialnej heroldów Ewangelii, którzy przybyli do nas z Rzymu. Jedną z form ich ewangelizacji jest apostolat Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Zasadą tego apostolatu jest modlitwa wokół ikony Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach. Wspólnota liczyć powinna 30 rodzin, tyle ile dni w miesiącu. W ramach tej wspólnoty peregrynuje Ikona Kapliczka. Gości w rodzinie przez jedną dobę. Forma modlitwy jest indywidualna. W czasie obecności Ikony w domu jest czas na modlitwę, obowiązki domowe i zawodowe. Chętnych którzy chcieli by zaprosić Matkę Bożą do swoich domów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

5. W niedzielę 23 września o godz. 10.00  w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie scholi.
Jak co roku zapraszamy wszystkich Parafian na dożynkowe spotkanie rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.30, a potem zapraszamy do wspólnego biesiadowania na placu przy kościele. Panie zachęcamy do przygotowania potraw i ciast na stół biesiadny.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, chodzące do innych szkół niż 216 i 105, a które chciałyby przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii prosimy o zgłoszenie, się do zakrystii.
Termin I Komunii św. w naszej parafii  - 12 maja 2019: o godz. 10.00 szkoła nr 216 i spoza, a o godz. 11.30 szkoła nr 105. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 11.30.

Zapowiedzi:
Karol Filipiuk - kawaler z par. tut. i Angelika Remiszewska panna z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tokarach (I)

Drukuj