Ogłoszenia na niedzielę 26 sierpnia 2018

Ogłoszenia na uroczystość NMP Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018

 1. Dziś uroczystość NMP Częstochowskiej. O 10.00 Msza imieninowa w intencji solenizantów miesiąca sierpnia. Jest to także pierwszy dzień posługi w naszej parafii nowego wikariusza, Ks. Grzegorza Idzika. Przyjmijmy Go z życzliwością i otoczmy naszą modlitwą.
 2. W poniedziałek wspomnienie świętej Moniki.
 3. W we wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 4. W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W sobotę wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. W tym dniu przypada 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. To również I sobota miesiąca. W czasie Mszy o godz. 7.00 modlimy się za chorych, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele. Po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
 6. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy (8.00, 10.00, 11.30 - dla dzieci, 13.00 - suma i 18.00). Za tydzień I niedziela miesiąca. O 13.00 Msza w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo eucharystyczne, a po nim spotkanie dla Kółek Różańcowych w kościele. Również za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 7. W poniedziałek 3 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zatroszczmy się wszyscy, aby dzieci i młodzież z czystym sumieniem i Panem Jezusem w sercu rozpoczęły nowy rok nauki. Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkół, dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy. Natomiast w niedzielę 16 września, zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30, gdzie odbędzie się obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych.
 8. Po wakacjach Ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz będą odwiedzać swoich chorych w I piątki miesiąca. Najbliższa wizyta w piątek 7 września.
 9. W naszej parafii rozpoczęła działalność wspólnota Anonimowych Alkoholików. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania, które odbywają się co tydzień, tzn. w każdy poniedziałek, o godzinie 19.00, w domu parafialnym.
 10. Zapraszamy na X Parafialną Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe, którym w tym roku przewodniczył będzie Ks. Bp Romuald Kamiński. Przez 8 km idziemy pieszo (istnieje możliwość bezpośredniego dojechania autokarem do Loretto). Wyruszamy w niedzielę 9 września. Wyjazd spod kościoła MB Dobrej Rady o godz. 6.30. Powrót ok. godz. 18.00. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Bartosz Joniec, kawaler z par. tut. i Dominka Zadrożna, panna z par. tut. (I); Agata Machcewicz, panna z par. tut. i Paweł Grad, kawaler z par. Nawiedzenia NMP w Zaborowie (I).

Drukuj