Ogłoszenia na niedzielę 19 sierpnia 2018

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą – 19 sierpnia 2018 roku

  1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy: są odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian (prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe).
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  4. We wtorek wspomnienie św. Piusa X, Papieża. O godz. 19.00 na plebanii kolejne spotkanie biblijne.
  5. W środę wspomnienie NMP Królowej. Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
  6. W piątek święto św. Bartłomieja Apostoła.
  7. Za tydzień w niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej. O 10.00 Msza imieninowa w intencji solenizantów miesiąca sierpnia. Bliskich do modlitwy możemy zgłaszać w zakrystii. Będzie to także pierwszy dzień posługi w naszej parafii nowego wikariusza, Ks. Grzegorza Idzika. Przyjmijmy Go z życzliwością i otoczmy naszą modlitwą.
  8. W naszej parafii rozpoczęła działalność wspólnota Anonimowych Alkoholików. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania, które odbywają się co tydzień, tzn. w każdy poniedziałek, o godzinie 19.00, w domu parafialnym.
  9. Trwa Dzieło modlitwy w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wyraża ono troskę o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Jest to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej realizowanej jako dziękczynienie i okazja do zawierzania Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, diecezjalnych i całego Kościoła.

Taki dzień modlitwy będziemy przeżywać w naszej parafii w najbliższy piątek 24 sierpnia.

A oto program modlitwy:

7.00 Msza św. połączona z Godzinkami o Niepokalnym Poczęciu NMP

8.00 - 9.00 Różaniec tajemnice radosne, prowadzą Koła Różańcowe

9.00 - 10.00 Różaniec tajemnice bolesne, prowadzi Legion Maryi

10.00 - 11.00 Różaniec tajemnice światła, prowadzą ministranci i lektorzy

11.00 - 12.00 Różaniec tajemnice chwalebne, prowadzi Caritas

12.00 Anioł Pański, prowadzą Kapłani

13.00 - 14.00 Różaniec tajemnice radosne, prowadzi SNE

14.00 - 15.00 Różaniec tajemnice bolesne, prowadzi Kościół Domowy

15.00 - 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, prowadzą Kapłani

16.00 - 17.00 Różaniec tajemnice światła, prowadzi chór parafialny

17.00 - 18.00 Różaniec tajemnice chwalebne, prowadzą Kapłani (na ten Różaniec przynosimy kartki z intencjami, które będą czytane w czasie tegoż Różańca)

18.00 Msza i Apel na zakończenie modlitwy.

Podczas całego dnia będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 8.00 do 18.00). Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to dzieło modlitwy.

10. Zapraszamy na X Parafialną Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe, którym w tym roku przewodniczył będzie Ks. Bp Romuald Kamiński. Przez 8 km idziemy pieszo (istnieje możliwość bezpośredniego dojechania autokarem do Loretto). Wyruszamy w niedzielę 9 września. Więcej szczegółowych informacji za tydzień.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj