Ogłoszenia na niedzielę 12 sierpnia 2018

Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą – 12 sierpnia 2018 roku

  1. Dziś XIX Niedziela Zwykła. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy: są odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian (prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe).
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją wewnątrz kościoła.
  3. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
  4. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym dniu przypada 98. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą”. W tradycji nazywamy tę uroczystość dniem Matki Bożej Zielnej, stąd na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Główne uroczystości diecezjalne będą miały miejsce w Konkatedrze na Kamionku oraz na cmentarzach w Ossowie i Radzyminie. Więcej szczegółów na temat tych obchodów, na stronie internetowej: www.diecezja.waw.pl W Konkatedrze mieści się sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, stąd udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”. 15 sierpnia jest również dniem Święta Wojska Polskiego. Jak w każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
  5. W piątek wspomnienie świętego Jacka, prezbitera.
  6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  7. W naszej parafii rozpoczęła działalność wspólnota Anonimowych Alkoholików (tzw. AA). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania, które odbywają się co tydzień, tzn. w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w sali św. Jana Bosko, w domu parafialnym.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom. Jak zwykle gorąco zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Trwają wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Nie zapomnijmy też w tym okresie o Panu Bogu. Przypominamy, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

Zapowiedzi: Karolina Wojciechowska, panna z parafii tutejszej i Kamil Paziewski, kawaler z parafii tutejszej (I).

Drukuj