Ogłoszenia na niedzielę – 5 sierpnia 2018 roku.

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą – 5 sierpnia 2018 roku.

1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Tzn. będą odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian. Prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe.

2. We poniedziałek święto: Przemienienia Pańskiego.

3. We wtorek św. męczenników Sykstusa II, papieża, i Towarzyszy. Św. Kajetana, prezbitera. Bł. Edmunda Bojanowskiego.
W naszej parafii rozpoczyna działalność wspólnota Anonimowych Alkoholików. Zapraszamy zainteresowanych, pierwsze spotkanie odbędzie się o godz. 18:30 w sali św. Jana Bosko w domu parafialnym.
 
4. W środę wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

5. W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, męczennicy, patronki Europy.

6. W piątek święto św. Wawrzyńca, diakona, męczennika.

7. W sobotę wspomnienie św. Klary z Asyżu. O godz.18.00 Msza św. za za  św. Charbela a po niej nowenna z namaszczeniem olejem św. Charbela. Intencje na Mszę św. i nowennę można składać w zakrystii.  

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym gościom i naszym parafianom. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Trwają wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Nie zapomnijmy też w tym okresie o Panu Bogu. Przypominamy także, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

Papieska intencja apostolstwa modlitwy: aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Zapowiedzi:
Jakub Dariusz Olszewski kawaler z par. św. Jana Chrzciciela z Józefowa i Sandra Maria Ostrowska panna z par. tutejszej (II).

Drukuj