Ogłoszenia na niedzielę – 29 lipca 2018 roku.

Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą – 29 lipca 2018 roku.

1. Dziś XVII Niedziela Zwykła. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Tzn. będą odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian. Prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe.

2. We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

3. W środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dr. Kościoła. Tego dnia obchodzimy 74 rocznicę Powstania Warszawskiego, na Mszy św. Wieczornej będziemy modlić się za poległych powstańców i zamordowanych mieszkańców Warszawy, serdecznie zapraszamy. O godz. 17.00 na bićie dzwonów i wycie syren zatrzymajmy się oddając hołd i cześć poległym w Powstaniu Warszawskim.
Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. w intencji powołań o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu również przypada  pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed Mszą św. o godz. 7.00 i od 17.00. W tym dniu Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. Do godz. 20.00

6. W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Jest to pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. w intencji chorych, a o godz. 18.00 w intencji ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 20.00.
W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, za żywych członków Kół Żywego Różańca, a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 86 w Wawrze przy ul. Korynckiej poszukuje nauczyciela matematyki i fizyki, szczegółowe informacje uzyskać można w sekretariacie szkoły lub pod nr. tel. 503 401 533.   

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym gościom i naszym parafianom. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Trwają wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Nie zapomnijmy też w tym okresie o Panu Bogu. Przypominamy także, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

Zapowiedzi:
Jakub Dariusz Olszewski kawaler z par. św. Jana Chrzciciela z Józefowa i Sandra Maria Ostrowska panna z par. tutejszej (I).

 

Drukuj