Ogłoszenia na niedzielę 15 lipca 2018 roku.

Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą – 15 lipca 2018 roku.

1. Dziś XV Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. tzn. będą odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian. Prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe.

2. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
Tego dnia grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii wyjeżdża na kolonie do Zwierzynia nad Soliną. Ogarnijmy wychowawców jak i dzieci naszą modlitwą.

3. W środę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

4. W piątek wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

5. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów. Modlitwa polega na odmówieniu jednej dziesiątki Różańca, każdego dnia, przez miesiąc za danego księdza. Kartki z imionami i sposobem odmawiania modlitwy można wylosować z koszyka, znajdującego się w kruchcie kościoła.  


6. Przypominamy o obowiązku odbycia konferencji przed chrzcielnej dla rodziców i chrzestnych wszystkim, którzy      w najbliższym czasie pragną udzielić tego sakramentu swoim dzieciom. W wakacje konferencja odbędzie się w sobotę 21 lipca o godz. 19.00 w domu parafialnym.   W sierpniu konferencji nie będzie, a następna dopiero we wrześniu.  

7. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym gościom i naszym parafianom. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Rozpoczęły się wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Nie zapomnijmy też w tym okresie o Panu Bogu. Przypominamy także, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

Zapowiedzi:
Marcin Piotr Grążka kawaler z par. tut. i Paulina Tyszka panna z par. Wieczerzy Pańskiej w Aleksandrowie (I).

Patryk Kowalczyk kawaler z par. tut. Edyta Joanna Nejman panna z parafi św. Wincentego a Paulo Otwock (I).

Maciej Tworek kawaler z par. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie i Monika Beata Baranowska panna z par. tut. (II).

Drukuj