Ogłoszenia na niedzielę 8 lipca 2018.

Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą – 8 lipca 2018 roku.

1.Dziś XIV Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. tzn. będą odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian. Prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe.

2. W środę święto świętego Benedykta, Opata, patrona Europy.
Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

3. W czwartek wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

4. W piątek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

5. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów. Modlitwa polega na odmówieniu jednej dziesiątki Różańca, każdego dnia, przez miesiąc za danego księdza. Kartki z imionami i sposobem odmawiania modlitwy można wylosować z koszyka, znajdującego się w kruchcie kościoła.  

6. Przypominamy o obowiązku odbycia konferencji przed chrzcielnej dla rodziców i chrzestnych wszystkim, którzy w najbliższym czasie pragną udzielić tego sakramentu swoim dzieciom. W wakacje konferencja odbędzie się w sobotę 21 lipca o godz. 19.00 w domu parafialnym.   W sierpniu konferencji nie będzie, a następna dopiero we wrześniu.

7. W naszej Diecezji rozpoczęło się Dzieło Modlitwy o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Jest to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej przede wszystkim w intencji dziękczynnej za nawiedzenie oraz intencjach osobistych, rodzinnych, parafialnych, diecezjalnych i całego Kościoła.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym gościom i naszym parafianom. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Rozpoczęły się wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Nie zapomnijmy też w tym okresie o Panu Bogu. Przypominamy także, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

Zapowiedzi: Rafał Łukasz Wichowski, kawaler z par. tut. i Dominika Katarzyna Celejewska, panna z par. tut. (II)

Maciej Tworek kawaler z par. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie i Monika Beata Baranowska panna z par. tut. (I)

W minionym tygodniu odeszła do Pana w wieku 73 lat + Mirosława Herman zam. ul. Nagłowicka 20. Niech odpoczywa w pokoju.

Drukuj