Ogłoszenia na niedzielę 1 lipca 2018

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą – 1 lipca 2018 roku

 1. Dziś XIII Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Tzn. będą odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian. Prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe. Dziś także I niedziela miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca, a po niej spotkanie dla Kółek w kościele.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 3. We wtorek święto świętego Tomasza, Apostoła.
 4. W środę od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, o godz. 18.00 Msza w intencji powołań.
 6. W piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy, to także I piątek miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej adoracja do godz. 20.00. W tym dniu Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych.
 7. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza w intencji chorych, a o godz. 18.00 w intencji ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele. Po wieczornej Mszy adoracja do godz. 20.00. Z racji urlopu Ks. Arkadiusz odwiedzi swoich chorych dopiero w sobotę 11 sierpnia (stąd w najbliższą sobotę nie będzie odwiedzin).
 8. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów. Modlitwa polega na odmówieniu jednej dziesiątki Różańca, każdego dnia, przez miesiąc za danego księdza. Kartki z imionami i sposobem odmawiania modlitwy można wylosować z koszyka, znajdującego się w kruchcie kościoła.
 9. Przypominamy o obowiązku odbycia konferencji przed chrzcielnej dla rodziców i chrzestnych wszystkim, którzy w najbliższym czasie pragną udzielić tego sakramentu swoim dzieciom. W wakacje konferencja odbędzie się w sobotę 21 lipca o godz. 19.00 w domu parafialnym. W sierpniu konferencji nie będzie, a następna dopiero we wrześniu.
 10. W naszej Diecezji rozpoczęło się Dzieło Modlitwy o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Jest to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej przede wszystkim w intencji dziękczynnej za nawiedzenie oraz intencjach osobistych, rodzinnych, parafialnych, diecezjalnych i całego Kościoła. Więcej na ten temat w „Dobrych Radach”. W najbliższym czasie, bo już jutro, taka modlitwa będzie miała miejsce w naszym dekanacie, w parafii św. Benedykta w Wawerze, na tzw. Sadulu.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. Rozpoczęły się wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Nie zapomnijmy też w tym okresie o Panu Bogu. Przypominamy także, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

Zapowiedzi: Rafał Łukasz Wichowski, kawaler z par. tut. i Dominika Katarzyna Celejewska, panna z par. tut. (I).

Drukuj