Ogłoszenia na niedzielę 17 czerwca 2018

Ogłoszenia na XI Niedziele Zwykłą – 17 czerwca 2018 roku

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów przed wakacjami. Po Mszy św. o godz. 11.30 w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, spotkanie dla rodziców w sprawie kolonii. Mamy także zbiórkę do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 2. Rada Osiedla Miedzeszyn zaprasza mieszkańców do udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone przez naszych mieszkańców do budżetu partycypacyjnego na 2019 rok. Tematyka projektów i zasady głosowania opisane są w ulotce, która jest wyłożono w kruchcie kościoła. Dla ułatwienia udziału mieszkańców w głosowaniu dzisiaj w godz. 9.30 do 14.30 czynny będzie specjalny punkt (pod namiotem) przed naszym kościołem.
 3. W poniedziałek o godz. 19.00 Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich chętnych na Mszę św. dziękczynną w 5 rocznicę powstania wspólnoty. Zaś po Mszy na wspólne świętowanie w domu parafialnym.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, połączone z czerwcowym. Także we wtorek o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne w domu parafialnym.
 5. W środę od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
 6. W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 7. W ten czwartek na godz. 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych (oraz tych, którzy nie mogą w piątek) na Mszę dziękczynną kończącą rok szkolny. Zaś dla Liceum (i wszystkich chętnych) Msza odbędzie się w piątek 22 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy na te wspólne dziękczynienia także rodziców oraz bliskich, a także nauczycieli. Pamiętajmy również o spowiedzi przed wakacjami.
 8. W sobotę 13. rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 9. Za tydzień w niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów czerwca. To dzień imienin Ks. Jana Gastołka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, o godz. 13.00 Msza św. w Jego intencji.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 11. Parafia w Falenicy zaprasza na pielgrzymkę po sanktuariach południowej Polski, w dniach 25-27 czerwca. Koszt 400 zł. Szczegółowy plan oraz kontakt jest podany w „Dobrych Radach” na s. 4.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj szczególnie polecamy Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny „Miłujcie się!” a w nim wiele ciekawych artykułów i świadectw: „Przeżyłem śmierć i widziałem niebo” - świadectwo o. Wiesława Nazaruka o rzeczach ostatecznych; o cudzie eucharystycznym w Tixtili, w Meksyku; „Moja droga do Mesjasza” - świadectwo nawróconego Żyda; „Będziesz iskrą dla kapłanów” - historia polskiej mistyczki XX wieku, siostry Wandy Boniszewskiej, obdarzonej darem stygmatów i krwawych łez oraz wiele innych.

Zapowiedzi: Kamila Biały panna z par. tut. i Piotr Karol Neffe, kawaler z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy (II). Adrian Kadej, kawaler z par. tut. Sylwia Weronika Mysiak, panna z par. Zesłania Ducha Św. w Warszawie (I).

Drukuj