Ogłoszenia na niedzielę 10 czerwca 2018

Ogłoszenia na X Niedzielę Zwykłą – 10 czerwca 2018 roku

 1. Dziś X Niedziela Zwykła. W Warszawie odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny, pod hasłem: "Polska rodziną silna!”. Marsz rozpocznie się Mszą o 11.00 w kościele pw. św. Aleksandra. Następnie o 12.15 ruszy z Placu Trzech Krzyży i przejdzie Traktem Królewskim na Plac Zamkowy. W trakcie marszu odbędzie się kwesta na Dom Samotnej Matki.
 2. Także na dzisiaj Rada Osiedla Miedzeszyn zaprasza na Wawerskie Powitanie Lata. Początek o 12.00. W programie kolorowa parada uliczna mieszkańców (ul. Żwanowiecką, od ul. Izbickiej, prowadzona przez TRIO WoWaKin oraz Wesołe Mazurki z Pragi z udziałem grup teatralnych i wokalnych z Wawra). Następnie piknik rodzinny w ogrodach Hotelu BOSS, w tym o 14.00 koncert Zespołu MATTEO MAZZUCCA (największe przeboje muzyki włoskiej). W programie także: konkursy, zabawy, warsztaty, animacje, zjeżdżalnia z dmuchawcami, tenis stołowy, kajak stacjonarny, wystawa prac malarskich. Zapraszamy i zachęcamy do ubrania się w kolorowe stroje.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
 5. W środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie połączone z procesją. Prosimy, aby na procesję zabrać ze sobą świece.
 6. W czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 7. W sobotę na plebanii, o godz. 19.00, konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 8. Za tydzień w niedzielę, po Mszy o godz. 11.30 w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, spotkanie dla rodziców w sprawie kolonii. Przypominamy, aby do tego czasu oddać karty kolonijne i uregulować opłatę za kolonię. Także za tydzień w niedzielę będziemy mieli zbiórkę do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. W przyszłą niedzielę odbędzie się również błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów przed wakacjami - po każdej Mszy św.
 9. Rada Osiedla Miedzeszyn zaprasza mieszkańców do udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone przez naszych mieszkańców do budżetu partycypacyjnego na 2019 rok. Tematyka projektów i zasady głosowania opisane są w ulotce, która jest wyłożono w kruchcie kościoła. Dla ułatwienia udziału mieszkańców w głosowaniu w niedzielę 17 czerwca w godz.9.30 do 14.30 czynny będzie specjalny punkt (pod namiotem) przed kościołem przy ul. Szafirowej 58.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi:

Małgorzata Wiktoria Goljasz, panna z par. tut. i Antoni Krzysztof Bąkowski, kawaler z par. Opatrzności Bożej w Warszawie (II).

Kamila Biały panna z par. tut. i Piotr Karol Neffe, kawaler z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy (I).

Drukuj