Ogłoszenia na niedzielę 3 czerwca 2018

Ogłoszenia na IX Niedzielę Zwykłą – 3 czerwca 2018 roku

 1. Dziś IX Niedziela Zwykła. Przeżywamy XI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. Mamy zbiórkę do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. To także I niedziela miesiąca, o 13.00 Msza w intencji żywych członków Kół Żywego Różańca, a po niej spotkanie dla Kółek w kościele.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 3. We wtorek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Także we wtorek, 5 czerwca, zapraszamy na niezwykły koncert Grupy Ewangelizacyjnej Misjonarzy Klaretynów „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej. Goście z Afryki najpierw uświetnią Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy odbędzie się koncert.
 4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek uroczystą procesją dookoła kościoła. W oktawę czerwcowe jest połączone z Nieszporami i procesją eucharystyczną (czerwcowe jest odprawiane: w niedzielę o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej). Zachęcamy wszystkich do udziału w oktawie, a szczególnie w procesji na jej zakończenie. Na czwartek zapraszany więc ministrantów, bielanki, chorągwie, Panie różańcowe, baldachim itd. Na koniec oktawy odbędzie się również obrzęd błogosławieństwa wianków.
 6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia „O Jezus najsłodszy”. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Charbela z obrzędem nałożenia oleju św. Chrabela. Także w sobotę zapraszamy na dziękczynny Zlot Młodzieży Diecezji Warszawsko–Praskiej za niepodległość Polski, pod hasłem: „Razem dla Niepodległej”. Zlot odbędzie się w naszym seminarium duchownym. Zapisy u Ks. Arkadiusza. Przypominamy, że wyjazd jest obowiązkowy dla kandydatów do bierzmowania. Więcej na ten temat w „Dobrych Radach” na s. 4.
 8. W niedzielę 10 czerwca odbędzie się XIII Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie pod hasłem: "Polska rodziną silna!”. Marsz rozpocznie się Mszą o 11.00 w kościele pw. św. Aleksandra. Następnie o 12.15 ruszy z Placu Trzech Krzyży i przejdzie Traktem Królewskim na Plac Zamkowy. W trakcie marszu odbędzie się kwesta na Dom Samotnej Matki.
 9. Także w niedzielę 10 czerwca, Rada Osiedla Miedzeszyn zaprasza na jedno z najbarwniejszych wydarzeń w Miedzeszynie - Wawerskie Powitanie. Początek o 12.00. W programie kolorowa parada uliczna mieszkańców ulicą Żwanowiecką - od ul. Izbickiej, prowadzona przez TRIO WoWaKin oraz Wesołe Mazurki z Pragi z udziałem grup teatralnych i wokalnych z Wawra. Następnie odbędzie się piknik rodzinny w ogrodach Hotelu BOSS, w tym o godz. 14.00 koncert Zespołu MATTEO MAZZUCCA (największe przeboje muzyki włoskiej). W programie także: konkursy, zabawy, warsztaty, animacje, zjeżdżalnia z dmuchawcami, tenis stołowy, kajak stacjonarny oraz wystawa prac malarskich. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Zachęcamy do ubrania się w kolorowe stroje.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w budowę ołtarzy na Boże Ciało. Pierwszy ołtarz rodzina: Kosmal, Sierota-Żyłkowscy i Drzewieccy. Drugi ołtarz: Włodzimierz Zalewski, Tomasz Zagórski, Ryszard Rutkowski oraz ich Synowie. Trzeci ołtarz: Szkoła Nowej Ewangelizacji. Czwarty ołtarz rodzina: Rozbickich, Tobor, Kryścio, Laskus. Dziękujemy także Pawłowi Kamińskiemu za banery i Markowi Przybyszowi za pomoc stolarską. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary, jak również ofiary na dywan kwiatowy. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegoż dywanu. Za ofiarowanie tui: Grażynie i Sławomirowi Wojtyńskim, Danucie i Januszowi Kolenkiewiczom. Za ofiarowanie kwiatów oraz przygotowanie i układanie dywanu: Agnieszce i Arturowi Wasiakom, Henryce Dąbrowskiej, Hannie i Grzegorzowi Czajkowskim, Bożenie Kubajek, Ewie Bernhard, Szkole Nowej Ewangelizacji.
 11. Wyjątkowo w tym tygodniu kancelaria parafialna we wtorek i czwartek, będzie czynna w godzinach od 19.00 do 20.00. Za ewentualne niedogodności z góry przepraszamy.

Zapowiedzi: Adam Piotrowski, kawaler z par. tut. i Karolina Andrzejczuk, panna z par. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim (II). Paweł Kolasa, kawaler z par. Wniebowzięcia NMP w Zerzniu i Kinga Magdalena Łosik, panna z par. tut. (II). Małgorzata Wiktoria Goljasz, panna z par. tut. i Antoni Krzysztof Bąkowski, kawaler z par. Opatrzności Bożej w Warszawie (I).

Drukuj