Ogłoszenia na niedzielę 27 maja 2018

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej – 27 maja 2018 roku

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca maja. Natomiast o 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 2. W poniedziałek 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. To także 30 rocz. święceń kapłańskich Ks. Proboszcza, stąd o godz. 18.00 Msza św. w Jego intencji.
 3. We wtorek wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy.
 4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. W intencjach nowennowych. To także 9 rocz. święceń kapłańskich Ks. Arkadiusza, stąd o godz. 7.00 Msza św. w Jego intencji.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze: 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja do czterech ołtarzy odbędzie się po Mszy o 10.00. Przejdzie ona ul.: Szafirową, Mozaikową, Przewodową i Patriotów z powrotem do kościoła. Za udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu kancelaria jest nieczynna. W Boże Ciało majowe odbędzie się w czasie procesji (nie będzie majowego wieczorem). Po procesji zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza (ministrantów, lektorów, bielanki, scholę dziecięcą i młodzieżową oraz chór parafialny) razem z rodzinami na uroczyste podsumowanie roku duszpasterskiego.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w budowę ołtarzy. Pierwszy ołtarz rodzina: Kosmal i Sierota-Żyłkowscy. Drugi ołtarz: Włodzimierz Zalewski, Tomasz Zagórski, Ryszard Rutkowski oraz ich Synowie. Trzeci ołtarz: Szkoła Nowej Ewangelizacji. Czwarty ołtarz rodzina: Rozbickich, Tobor, Kryścio, Laskus. Dziękujemy także Pawłowi Kamińskiemu za banery i Markowi Przybyszowi za pomoc stolarską. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary, jak również ofiary na dywan kwiatowy. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegoż dywanu.
 6. W związku z procesją na Boże Ciało zapraszamy wszystkie bielanki i dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki, czy też nieść poduszki (w białych strojach), w czwartek 15 min. przed główną Mszą, czyli o godz. 9.45. Prosimy też wszystkich o przynoszenie kwiatów do sypania na procesję.
 7. Przez 8 kolejnych dni po Bożym Ciele będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. W oktawę czerwcowe będzie połączone z Nieszporami i procesją eucharystyczną. Czerwcowe, tak jak majowe, będzie odprawiane: w niedzielę o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 8. W piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika. To także I piątek miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej, czerwcowym i Nieszporach adoracja do 20.00. W tym dniu Ks. Proboszcz i Ks. Arkadiusz będą odwiedzać swoich chorych od godz. 9.00 (Ks. Arek zamiast I soboty). W tym dniu obchodzimy również Dzień Dziecka, pamiętajmy o modlitwie za dzieci.
 9. W tym tygodniu także I sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza w intencji chorych, a o godz. 18.00 w intencji ofiarodawców. Po Mszy wieczornej, czerwcowym i Nieszporach adoracja do godz. 20.00.
 10. Za tydzień w niedzielę przypada XI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość” (więcej na: www.centrumopatrznosci.pl). Będziemy mieli zbiórkę do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. To także I niedziela miesiąca, o godz. 13.00 Msza w intencji żywych członków Kół Żywego Różańca, a po niej spotkanie dla Kółek w kościele. Nabożeństwo czerwcowe i Nieszpory o godz. 17.30.
 11. Już w najbliższy piątek rozpoczną się rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Będą się odbywać w dniach 1-3 czerwca. Rekolekcje są organizowane przez naszą parafię w Centrum MT Polska, Warszawa, ul. Marsa 56C. Ojciec James jest Misjonarzem Miłosierdzia. Jak powiedział Papież Franciszek: „Misjonarze Miłosierdzia mają być znakiem i narzędziem Bożego przebaczenia”. Są to specjalnie wybrani kapłani, którzy w imieniu Papieża głoszą Boże Miłosierdzie i o nim świadczą. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym spotkaniu. Szczegółowe informacje na temat Rekolekcji, w tym możliwość rejestracji, dostępne są poprzez stronę internetową naszej parafii lub pod adresem internetowym zamieszonym na plakatach (www.parafiamiedzeszyn.pl; www.badzdobrejmysli.pl). O. James przybędzie do naszej parafii w przed dzień rekolekcji i weźmie udział we Mszy świętej o godz. 10.00 oraz w procesji Bożego Ciała, w czasie której wygłosi też słowo Boże.
 12. Zapraszamy na niezwykły koncert Grupy Ewangelizacyjnej Misjonarzy Klaretynów „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, który odbędzie się we wtorek 5 czerwca. Goście z Afryki najpierw uświetnią Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy odbędzie się koncert.
 13. W niedzielę 10 czerwca, w Warszawie odbędzie się XIII Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie pod hasłem: "Polska rodziną silna!”. Marsz rozpocznie się Mszą o 11.00 w kościele pw. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Następnie o 12.15 ruszy z Placu Trzech Krzyży i przejdzie Traktem Królewskim na Plac Zamkowy. W trakcie marszu odbędzie się kwesta na Dom Samotnej Matki (więcej w „Dobrych radach”, na s. 4.).
 14. Zapraszamy na dziękczynny Zlot Młodzieży Diecezji Warszawsko–Praskiej za niepodległość Polski, pod hasłem: „Razem dla Niepodległej”. Zlot odbędzie się w sobotę 9 czerwca, w naszym seminarium duchownym, ul. Mehoffera 2. Szczegóły i zapisy u Ks. Arkadiusza. Przypominamy, że wyjazd jest obowiązkowy dla kandydatów do bierzmowania.

Zapowiedzi: Przemysław Makowski, kawaler z par. MB Anielskiej w Radości i Magdalena Lewandowska, panna z par. tut. (II). Adam Piotrowski, kawaler z par. tut. i Karolina Andrzejczuk, panna z par. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim (I). Paweł Kolasa, kawaler z par. Wniebowzięcia NMP w Zerzniu i Kinga Magdalena Łosik, panna z par. tut. (I).

Drukuj