Ogłoszenia na niedzielę 20 maja 2018

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 roku

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres wielkanocny, przypominamy o obowiązku Komunii Świętej wielkanocnej. Można dziś uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” (warunki zwykłe uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Także dzisiaj o godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Zaś o 17.30 nabożeństwo majowe. Mamy również zbiórkę do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało oraz na dywan kwiatowy, który chcemy ułożyć na tę uroczystość.
 2. W związku z układaniem dywanu kwiatowego potrzebna jest pomoc w przycinaniu tui. Wszystkich chcących pomóc zapraszamy w poniedziałek 21 i piątek 25 maja, po Mszy wieczornej, do dolnego kościoła. Prosimy o przyniesienie własnego sekatora i rękawic.
 3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
 4. We wtorek o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne w domu parafialnym.
 5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu Ks. Kanonik Jan Gastołek obchodzi 54 rocznicę swoich święceń kapłańskich, stąd o godz. 18.00 Msza św. w Jego intencji. Polecamy Ks. Jana modlitwie wszystkich parafian.
 7. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. O 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca maja, bliskich do modlitwy możemy zgłaszać w zakrystii. Natomiast o 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Są one odprawiane: w niedzielę o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 10. W dniach 1-3 czerwca br., nasza parafia po raz kolejny organizować będzie rekolekcje z Misjonarzem Miłosierdzia - o. Jamesem Manjackalem. Jak powiedział Papież Franciszek: „Misjonarze Miłosierdzia mają być znakiem i narzędziem Bożego przebaczenia”. Są to specjalnie wybrani kapłani, którzy w imieniu Papieża głoszą Boże Miłosierdzie i o nim świadczą. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym spotkaniu. Szczegółowe informacje na temat Rekolekcji, w tym możliwość rejestracji, dostępne są poprzez stronę internetową naszej parafii lub pod adresem internetowym zamieszonym na plakatach. O. James przybędzie do naszej parafii w przed dzień rekolekcji i weźmie udział we Mszy świętej o godz. 10.00 oraz w procesji Bożego Ciała, w czasie której wygłosi też słowo Boże.
 11. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja), w związku z tym prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania dla bielanek. Można je składać w zakrystii.
 12. Z radością informujemy, że w naszej parafii powstało nowe Koło Żywego Różańca p.w. św. Dominika Savio. Udało się zebrać wystarczającą liczbę osób. Jest naszym pragnieniem, aby to Boże dzieło dalej się rozwijało, stąd zachęcamy wszystkich do organizowania kolejnych Kółek.
 13. Maj, to miesiąc wielu rocznic święceń kapłańskich: 24 maja - 54 rocznicę obchodzi Ks. Jan, 28 maja - 30 rocznicę Ks. Proboszcz Marek, 30 maja - 9 rocznicę Ks. Arkadiusz. Dlatego zachęcamy do modlitwy za kapłanów. Modlitwa polega na odmówieniu jednej dziesiątki Różańca, każdego dnia, przez miesiąc za danego księdza. Kartki z imionami i sposobem odmawiania modlitwy można wylosować z koszyka, znajdującego się w kruchcie kościoła.
 14. Zapraszamy na niezwykły koncert Grupy Ewangelizacyjnej Misjonarzy Klaretynów „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, który odbędzie się we wtorek 5 czerwca. Goście z Afryki najpierw uświetnią Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy odbędzie się koncert.
 15. W niedzielę, 2 czerwca, przypada XI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. Główne uroczystości odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej. Program jest w „Dobrych Radach” na s. 4.

Zapowiedzi:

Przemysław Makowski, kawaler z par. MB Anielskiej w Radości i Magdalena Lewandowska, panna z par. tut. (I).

Michał Karol Kalbarczyk, kawaler z par. tut. i Aleksandra Katarzyna Wójcik, panna z par. św. Małgorzaty w Łomiankach (II).

Drukuj