Ogłoszenia na niedzielę 6 maja 2018

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocy – 6 maja 2018 roku

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna, I niedziela miesiąca. O 13.00 Msza w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca, a po niej spotkanie dla Kółek Różańcowych w kościele. O 17.30 nabożeństwo majowe. Zaś o 20.00 w ramach przygotowania do peregrynacji zapraszamy na Adorację, Różaniec i Apel Jasnogórski.
 2. Również dziś o 10.00 Pierwsza Komunia Święta dla Szkoły Podstawowej nr 216. Prosimy wiernych, aby tę Mszę udostępnili dla dzieci i ich rodzin. Dzieciom życzymy nieustannego wzrastania w łasce Bożej i ciągłego zbliżania się do Jezusa. Po przyjęciu Pierwszej Komunii dzieci będą miały tzw. „Biały Tydzień”.
 3. Pragniemy dobrze przygotować się do nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą, dlatego w poniedziałek i wtorek obędą się specjalne Msze z nauką o godz. 10.00 i 19.00 oraz od godz. 20.00 Adoracja, Różaniec i Apel Jasnogórski. Zachęcamy do udziału w tym przygotowaniu. Zachęcamy też, aby skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 4. We wtorek święto św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. Już w najbliższą środę przybędzie do nas Matka Boża w wizerunku Pani Jasnogórskiej. Rozpoczniemy przed kościołem o 18.00 tzw. nabożeństwem oczekiwania (w ramach którego odprawimy również majowe). O godz. 18.00 udamy się procesyjnie do ul. Szafirowej, gdzie powitamy Matkę Bożą. Przybądźmy jak najliczniej, aby powitać nasza Matkę. Zapraszamy ministrantów, bielanki, panie ze świecami i wszystkich wiernych, do uświetnienia tej procesji. Po przywitaniu obrazu odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Romualda Kamińskiego, o godz. 19.00. Potem przez całą noc i dzień będzie trwało modlitewne czuwanie. O godz. 24.00 zostanie odprawiona Msz św. zbiorowa, intencje na tę Mszę można składać w zakrystii. Msza o 24.00 jest szczególnie dedykowana rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, gdyż na Niej dokona się akt zawierzenia dzieci Matce Bożej. Będzie to też modlitwa w intencji powołań i za powołanych z udziałem księży, którzy pracowali w naszej parafii lub z niej pochodzą.
 6. W czwartek Msze o: 7.00, 10.00 - dla chorych i starszych z Sakramentem Namaszczenia, 12.00 - dla rodzin z błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym, 17.00 – dziękczynna za nawiedzenie i pożegnanie Obrazu. Majowe w tym dniu o godz. 16.00, połączone z Różańcem.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Są one odprawiane: w niedzielę o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy wieczornej. Z zastrzeżeniem najbliższych dni, kiedy będziemy gościć Matkę Bożą (godziny majowego podane są w planie peregrynacji).
 8. Dzieci z grupy, która będzie miała I Komunię 13 maja, zapraszamy na próbę w poniedziałek 7 i wtorek 8 maja od godz. 16.00 oraz w piątek 11 maja o 19.30 (także w piątek po próbie sprzątanie kościoła). Natomiast na spowiedź zapraszamy w piątek 11 maja od godz. 16.00. Pierwsza Komunia Święta dla tych dzieci odbędzie się w niedzielę, 13 maja, na Mszy o godz. 10.00. Prosimy wszystkich wiernych, aby wyjątkowo w tym dniu, tę Mszę udostępnili dla dzieci i ich rodzin.
 9. W piątek rozpocznie się Nowenna przygotowująca nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Potrwa ona do soboty 19 maja i połączona będzie z nabożeństwem majowym, a więc będzie odprawiana po Mszy wieczornej.
 10. W sobotę uroczystość NMP Łaskawej, głównej patronki Warszawy. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Charbela, z obrzędem namaszczenia olejem św. Charbela.
 11. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary z tacy będą przeznaczone na seminarium duchowne. O godz. 17.30 majowe połączone z nabożeństwem fatimskim oraz procesją wokół kościoła. Prosimy, aby na nabożeństwo przynieść świece.
 12. W zakrystii są do nabycia flagi biało-czerwone, biało-żółte i biało-niebieskie. Zachęcamy, aby przystroić nasze domy flagami na czas peregrynacji. Niech to będzie wyraz naszego przyjęcia Matki Bożej.
 13. Zapraszamy do zapoznania się z wystawą „Za chleb i wolność, lata 1978-1981” - można ją obejrzeć w kapicy bocznej.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Program Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii

 

Przygotowanie do Nawiedzenia, od 6 do 8 maja 2018 (od niedzieli do wtorku)

Niedziela, 6 maja:

20.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą różańcową

21.00 - Apel Jasnogórski

Poniedziałek i Wtorek, 7, 8 maja:

7.00 - Msza św. parafialna bez specjalnej nauki

10.00 - Msza św. z nauką

19.00 - Msza św. z nauką (majowe po Mszy)

20.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą różańcową

21.00 - Apel Jasnogórski

Spowiedź podczas Mszy św. i wieczorem.

NAWIEDZENIE KOPII CUDOWNEGO OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO, PARAFIA MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W WARSZAWIE-MIEDZESZYNIE, 9 – 10 MAJA 2018

PROGRAM NAWIEDZENIA

Środa, 9 maja:

18.00 - Nabożeństwo Oczekiwania - w tym czasie odbędzie się majowe (gromadzimy się przed kościołem i stamtąd ruszamy procesyjnie do miejsca przywitania obrazu, czyli do ulicy Mozaikowej)

18.30 - Przyjęcie Obrazu na rogu ulic Szafirowej i Mozaikowej (potem procesja do kościoła)

19.00 - Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Romualda Kamińskiego

21.00 - Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie (przynosimy świece)

22.00 - 23.00 - Modlitewne czuwanie Scholi młodzieżowej, kandydatów do bierzmowania, młodzieży

23.00 - 24.00 - Modlitewne czuwanie Chóru parafialnego

24.00 - Msza św. dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z aktem zawierzenia dzieci Matce Bożej. Modlitwa w intencji powołań i za powołanych z udziałem księży, którzy pracowali w naszej parafii lub z niej pochodzą.

Czwartek, 10 maja:

Całonocne czuwanie przed obrazem grup parafialnych i wszystkich chętnych, w godz. 2.00 - 6.30

2.00 - 3.00 - Lektorzy i Ministranci

3.00 - 4.00 - Szkoła Nowej Ewangelizacji

4.00 - 5.00 - Koła Różańcowe 

5.00 -  6.00 - Legion Maryi

6.30 - Godzinki ku czci NMP

7.00 - Msza święta parafialna

8.00 - 9.00 Kościół Domowy (czuwanie modlitewne)

9.00 - Różaniec: tajemnice bolesne w intencji ludzi uwikłanych, zniewolonych nałogami i odrzucających Pana Boga (prowadzą Kapłani)

10.00 - Msza święta dla chorych i starszych z Sakramentem Namaszczenia

11.00 - Różaniec: tajemnice chwalebne - modlitwa wdzięczności zmarłym za dar przekazanej wiary

12.00 - Msza św. dla rodzin z błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym

14.00 - Różaniec: tajemnice światła -  modlitwa w intencji chorych, cierpiących i tych którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w peregrynacji obrazu

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 - Różaniec: tajemnice radosne - modlitwa o trwałe owoce peregrynacji; połączony z majowym

17.00 - Msza św. dziękczynna i pożegnanie Obrazu Jasnogórskiego.

Drukuj