Ogłoszenia na niedzielę 22 kwietnia 2018

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną – 22 kwietnia 2018 roku

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przed Rocznicą Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele, w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W tym czasie dzieci rocznicowe będą miały próbę śpiewu w kościele.
 2. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. Również jutro, na godz. 17.30, Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego, mieszczące się na terenie naszej parafii, zaprasza na Dzień Otwarty wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców. Liceum mieści się przy ul. Halnej 20. Więcej na: www.wybicki.net
 4. W środę święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Ks. Proboszcza Marka Serafina oraz Ks. Bp Marka Solarczyka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
 5. W najbliższy czwartek 26 kwietnia wspominamy Matkę Bożą Dobrej Rady. Jest to nasz parafialny odpust. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa w intencji Parafian, pod przewodnictwem Ks. Prof. Krzysztofa Waligóry. Po Mszy uroczysta procesja wokół kościoła. W związku z tym prosimy całą asystę liturgiczną o liczne przybycie (ministrantów, Panów do baldachimu i chorągwi, bielanki, Panie do niesienia figury Matki Bożej itd.). Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i świętowania. Po Mszy planujemy wspólny poczęstunek, prosimy więc o przynoszenie ciast itp.
 6. W najbliższą sobotę 28 kwietnia, zapraszamy na spotkanie wolontariuszy, tj. osób chcących pomóc przy organizacji rekolekcji, które w dniach 1-3 czerwca poprowadzi Misjonarz Miłosierdzia o. James Manjackal. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św. wieczornej.
 7. W niedzielę o 10.00 Msza imieninowa w intencji solenizantów miesiąca kwietnia. Bliskich do modlitwy możemy zgłaszać w zakrystii.
 8. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii na próbę śpiewu w piątek 27 kwietnia, o godz. 17.30 oraz próby przed I Komunią w poniedziałek 23 kwietnia i wtorek 24 kwietnia od godz. 16.30 oraz w piątek 4 maja od godz. 12.00. Zaś spowiedź przed I Komunią odbędzie się także w piątek 4 maja o godz. 16.00.
 9. W naszej parafii powstaje nowe Koło Żywego Różańca p.w. św. Dominika Savio. Różaniec, to bardzo skuteczna modlitwa, która może wiele wnieść do Twojego życia (nie trzeba dużo czasu wystarczy 3 min. dziennie). Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 509465957.
 10. Na terenie naszej parafii, przy ul. Włókienniczej 76, powstaje „Akademia pod Aniołkami”, punkt opieki dziennej dzieci do lat 3. Zapraszamy do skorzystania z tej profesjonalnej formy opieki. Opieka jest odpłatna z dofinansowaniem rządowego programu MALUCH 2018. Więcej na: www.podaniolkami.pl lub pod nr tel. 883 150 130 (numer jest podany w „Dobrych Radach”).
 11. Przypominamy wszystkim, którzy zapisali się na kolonie z naszą parafią, o wpłacie zaliczki w wysokości 250 zł. Do 27 maja należy również wypełnić i oddać kartę kolonijną, karty można pobrać u Ks. Arkadiusza.
 12. Od 5 do 14 maja w naszym dekanacie będziemy gościć Matkę Bożą w wizerunku Pani Jasnogórskiej. W naszej parafii Matka Boża będzie przebywać od środy 9 maja do czwartku 10 maja. Nawiedzenie będzie poprzedzone przygotowaniem w formie rekolekcji, które potrwają od niedzieli 6 maja, od godz. 20.00, a następnie przez cały poniedziałek i wtorek. Matka Boża w kopii cudownego obrazu, przybędzie do nas w środę 9 maja. Rozpoczniemy przed kościołem o godz. 18.00 tzw. nabożeństwem oczekiwania, po przywitaniu obrazu odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Romualda Kamińskiego, o godz. 19.00. Potem przez całą noc i dzień będzie trwało modlitewne czuwanie. Szczegółowy program jest podany w „Dobrych Radach”. Matkę Bożą pożegnamy 10 maja, Mszą dziękczynną o godz. 17.00.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Jan Bogusław Boroń, kawaler z par. tut. i Paulina Cieśla, panna z par. św. Małgorzaty w Chybicach (I).

 

Program Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii

 

Przygotowanie do Nawiedzenia od 6 do 8 maja 2018 (od niedzieli do wtorku)

Niedziela, 6 maja:

20.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą różańcową

21.00 - Apel Jasnogórski

Poniedziałek i Wtorek, 7 i 8 maja:

7.00 - Msza św. parafialna bez specjalnej nauki

10.00 - Msza św. z nauką

19.00 - Msza św. z nauką

20.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą różańcową

21.00 - Apel Jasnogórski

Spowiedź podczas Mszy św. i wieczorem.

NAWIEDZENIE KOPII CUDOWNEGO OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO PARAFIA MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W WARSZAWIE-MIEDZESZYNIE, 9 – 10 MAJA 2018

Środa, 9 maja:

18.00 - Nabożeństwo Oczekiwania - w tym czasie odbędzie się majowe (gromadzimy się przed kościołem i stamtąd ruszamy procesyjnie do miejsca przywitania obrazu, czyli do ulicy Mozaikowej)

18.30 - Przyjęcie Obrazu na rogu ulic Szafirowej i Mozaikowej (potem procesja do kościoła)

19.00 - Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Romualda Kamińskiego

21.00 - Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie (przynosimy świece)

22.00 - 23.00 - Modlitewne czuwanie Scholi młodzieżowej, kandydatów do bierzmowania, młodzieży

23.00 - 24.00 - Modlitewne czuwanie Chóru parafialnego

24.00 - Msza św. dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z aktem zawierzenia dzieci Matce Bożej. Modlitwa w intencji powołań i za powołanych z udziałem księży, którzy pracowali w naszej parafii lub z niej pochodzą.

Czwartek, 10 maja:

Całonocne czuwanie przed obrazem grup parafialnych i wszystkich chętnych, w godz. 2.00 - 6.30

2.00 - 3.00 - Lektorzy i Ministranci

3.00 - 4.00 - Szkoła Nowej Ewangelizacji

4.00 - 5.00 - Koła Różańcowe 

5.00 -  6.00 - Legion Maryi

6.30 - Godzinki ku czci NMP

7.00 - Msza święta parafialna

8.00 - 9.00 Kościół Domowy (czuwanie modlitewne)

9.00 - Różaniec: tajemnice bolesne w intencji ludzi uwikłanych, zniewolonych nałogami i odrzucających Pana Boga (prowadzą Kapłani)

10.00 - Msza święta dla chorych i starszych z Sakramentem Namaszczenia

11.00 - Różaniec: tajemnice chwalebne - modlitwa wdzięczności zmarłym za dar przekazanej wiary

12.00 - Msza św. dla rodzin z błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym

14.00 - Różaniec: tajemnice światła -  modlitwa w intencji chorych, cierpiących i tych którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w peregrynacji obrazu

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 - Różaniec: tajemnice radosne - modlitwa o trwałe owoce peregrynacji, połączony z majowym

17.00 - Msza św. dziękczynna i pożegnanie Obrazu Jasnogórskiego.

Drukuj