Ogłoszenia na niedzielę 15 kwietnia 2018

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną – 15 kwietnia 2018 roku

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. O godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w domu parafialnym.
 2. Także dzisiaj Marsz Świętości Życia. Początek w Katedrze Warszawsko-Praskiej, gdzie o 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Bp Romualda Kamińskiego. Po Mszy Marsz ruszy na Plac Zamkowy, a potem w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża, pod którą o godz. 13.00 nastąpi zakończenie Marszu. Przed Mszą odbędzie się zbiórka pampersów, mleka, artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce.
 3. We wtorek o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne w domu parafialnym.
 4. W środę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 6. W sobotę o godz. 19.00 w domu parafialnym konferencja prze chrztem dla rodziców i chrzestnych. Przypominamy, że konferencja jest obowiązkowa dla wszystkich chcących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci.
 7. Zbliża się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej (20 maja, na Mszy o godz. 11.30). Dlatego zapraszamy Rodziców na spotkanie informacyjne w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia po Mszy o godz. 11.30. Spotkanie odbędzie się w kościele, w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W tym czasie dzieci rocznicowe będą miały próbę śpiewu w kościele.
 8. W naszej parafii powstaje nowe Koło Żywego Różańca p.w. św. Dominika Savio. Różaniec, to bardzo skuteczna modlitwa, która może wiele wnieść do Twojego życia. Przez nią jesteś w jednej z tajemnic życia Jezusa i Maryi, nie trzeba dużo czasu wystarczy 3 min. dziennie. Jest to żywy różaniec nie tylko dla tego, że modli się z Tobą jeszcze 19 osób (bo każde koło ma 20 członków, tyle ile tajemnic różańcowych) ale także dlatego, że modlitwa ta poprzez intencje ogarnia potrzeby całego świata. Dlatego żyjesz już nie tylko dla siebie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 509465957 lub w zakrystii.
 9. Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego, mieszczące się na terenie naszej parafii, zaprasza na Dzień Otwarty wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców, w poniedziałek 23 kwietnia, o godz. 17.30. Liceum mieści się przy ul. Halnej 20. Więcej na: www.wybicki.net
 10. Przypominamy wszystkim, którzy zapisali się na kolonie z naszą parafią, o wpłacie zaliczki w wysokości 250 zł do Ks. Arkadiusza. Zaliczkę należało wpłacić do 7 kwietnia. Do 27 maja należy również wypełnić i oddać kartę kolonijną, karty można pobrać u Ks. Arkadiusza. Lista osób na kolonie już jest zamknięta, ale kilka osób oczekuje na liście rezerwowej, tym bardziej prosimy o jednoznaczne zadeklarowanie się, czego potwierdzeniem będzie zaliczka.
 11. W czwartek 26 kwietnia wspominamy Matkę Bożą Dobrej Rady. Jest to nasz parafialny odpust. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa w intencji Parafian. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i świętowania. Po Mszy św. planujemy wspólny poczęstunek, prosimy o przynoszenie ciast itp.
 12. Od 5 do 14 maja w naszym dekanacie będziemy gościć Matkę Bożą w wizerunku Pani Jasnogórskiej. W naszej parafii Matka Boża będzie przebywać od środy 9 maja do czwartku 10 maja. Więcej szczegółów odnośnie peregrynacji zostanie podanych już wkrótce.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Paweł Krzyżanowski, kawaler z par. tut. i Katarzyna Monika Kiljańczyk, panna z par. św. Michała i Floriana w Warszawie (II).

Drukuj