Ogłoszenia na niedzielę 8 kwietnia 2018

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018 roku

  1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Ofiary z tacy są przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji. Rozpoczyna się „Tydzień Miłosierdzia”. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w naszym kościele o 15.00. Jak również każdy, kto w tym dniu, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz”, „Wierzę” i wezwanie „Jezu miłosierny, ufam Tobie”, może uzyskać odpust zupełny.
  2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca, kiedy to wypadała Niedziela Palmowa). Jest to także Dzień Świętości Życia, na Mszy wieczornej będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i błogosławieństwo Rodziców oczekujących dziecka.
  3. We wtorek o godzinie 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
  4. W środę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
  5. W sobotę o 18.00 Msza i nabożeństwo do św. Charbela, z obrzędem namaszczenia olejem św. Charbela. Przed Mszą można składać w zakrystii kartki z intencjami do św. Charbela. W tym dniu przypada także 1052. rocznica Chrztu Polski.
  6. Za tydzień w niedziele 15 kwietnia zapraszamy do udziału w 13. już Marszu Świętości Życia. Początek w Katedrze Warszawsko-Praskiej, gdzie o 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Bp Romualda Kamińskiego. Po Mszy Marsz ruszy na Plac Zamkowy, a potem w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża, pod którą o godz. 13.00 nastąpi zakończenie Marszu. Przed Mszą odbędzie się zbiórka pampersów, mleka, artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce.
  7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w domu parafialnym.
  8. Zbliża się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej (20 maja, na Mszy o godz. 11.30). Dlatego zapraszamy Rodziców na spotkanie informacyjne w niedzielę, 22 kwietnia po Mszy o godz. 11.30. Spotkanie odbędzie się w kościele, w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W tym czasie dzieci będą miały próbę śpiewu w kościele.
  9. Na terenie naszej parafii, przy ul. Włókienniczej 76, powstaje „Akademia pod Aniołkami”, punkt opieki dziennej dzieci do lat 3. Tego typu Akademia działa już przy Parafii MB Królowej Aniołów na Bemowie oraz przy Seminarium Duchownym Ojców Pallotynów w Ołtarzewie. Zapraszamy do skorzystania z tej profesjonalnej formy opieki. Opieka jest odpłatna z dofinansowaniem rządowego programu MALUCH 2018. Więcej na: www.podaniolkami.pl, telefon: 883 150 130.
  10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na Kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Paweł Krzyżanowski, kawaler z par. tut. i Katarzyna Monika Kiljańczyk, panna z par. św. Michała i Floriana w Warszawie (I).

Drukuj