• Start
 • Informacje
 • Ogłoszenia
 • Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania, 1 kwietnia 2018

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania, 1 kwietnia 2018

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 roku

 1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczynająca okres Wielkanocy trwający 50 dni do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Msze św. będą odprawiane: o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną wokół kościoła, o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 2. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo sprawujemy codziennie po Mszy św. wieczornej (do soboty włącznie).
 3. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Trwa ona od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Miłosierdzia. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Jutro drugi dzień świąt. Msze wg. porządku niedzielnego. Ofiary z tacy przeznaczone będą na KUL. O godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli MB Szkaplerznej. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia wspominamy 13. r. ur. dla nieba św. Jana Pawła II.
 5. W środę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, o godz. 7.00 Msza św. w intencji powołań.
 7. Mamy także I piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej adoracja do 20.00. W tym dniu od godz. 9.00 Ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych.
 8. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. w intencji chorych, a od godz. 9.00 Ks. Arkadiusz uda się z posługą do swoich chorych. Po Mszy wieczornej adoracja do 20.00.
 9. W sobotę, 7 kwietnia, na godz. 16.45, zapraszamy do kościoła dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na swoją pierwszą (próbną) spowiedź.
 10. W dniach 1-3 czerwca br., nasza parafia po raz kolejny organizować będzie rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału. Szczegółowe informacje na temat Rekolekcji, w tym możliwość rejestracji, dostępne są poprzez stronę internetową naszej parafii. Natomiast w najbliższą sobotę - 7 kwietnia po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie wolontariuszy - osób chętnych do pomocy przy organizacji rekolekcji.
 11. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary z tacy będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji. Rozpocznie się „Tydzień Miłosierdzia”. Udziela się odpustu zupełnego wiernym w Polsce, którzy w tym dniu, odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w naszym kościele o 15.00. Jak również każdy, kto w tym dniu, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz”, „Wierzę” i wezwanie „Jezu miłosierny, ufam Tobie”, może uzyskać odpust zupełny.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę: Zofii i Henrykowi Rakoczy, Barbarze Krzyżagórskiej, Marcinowi Wojsz oraz Pawłowi Kamińskiemu za zrobienie obrazu.
 13. Składamy także serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przygotowali Grób Pański: Bożenie Dąbrowskiej, Pawłowi Kamińskiemu, Jakubowi Wesołowskiemu oraz Bartłomiejowi i Oliwii Kosmal.
 14. Z całego serca pragniemy również podziękować Paniom, które przygotowały dekoracje kwiatowe w kościele oraz przy Grobie Pańskim: Marii Krasuskiej, Urszuli Gawryszewskiej oraz Barbarze Miklasz.
 15. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych Uroczystości Triduum Paschalnego: Służbie Liturgicznej Ołtarza, Chórowi, P. Organiście, P. Kościelnemu, wszystkim członkom grup i wspólnot parafialnych oraz wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.
 16. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeszcze raz pragniemy podziękować tym, którzy zaangażowali się w robienie i rozprowadzanie palemek na Niedzielę Palmową oraz wszystkim, którzy nabyli u nas palmy, aby w ten sposób wesprzeć swą ofiarą nasz kościół.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś szczególnie polecamy Ewangelizacyjny Dwumiesięcznik „Miłujcie się!”, a w nim wiele ciekawych artykułów i świadectw, które mogą pogłębić naszą wiarę.
 18. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zapowiedzi: Kamil Jaroń, kawaler z parafii MB Częstochowskiej w Jozefowie i Katarzyna Wiśnicka, panna z parafii tutejszej (II).

Drukuj