Ogłoszenia na niedzielę 18 marca 2018

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca 2018 roku

  1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie ze zwyczajem od dzisiaj zasłaniamy w kościele krzyże.
  2. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia przypada także 13. rocz. święceń biskupich Abp Henryka Hosera, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Po Mszy wieczornej nabożeństwo w int. Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  3. W środę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
  4. Zapraszamy na ostatnia już w tym roku Drogę Krzyżową ulicami Miedzeszyna, która odbędzie się w piątek 23 marca. Podobnie jak w ubiegłym roku poprowadzimy ją wspólnie z parafią Dobrego Pasterza. Początek przy kościele Dobrego Pasterza na ul. Przewodowej, o godz. 20.00. Zakończenie przy naszym kościele. Na zakończenie zostanie udzielona wszystkim uczestnikom nabożeństwa Komunia Święta. Przejdziemy ulicami: Przewodową, Tawułkową, Sulęcińską, Mozaikową, Szafirową. W tym dniu Drogi Krzyżowej o 17.15 nie będzie.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Będziemy zbierać do puszek ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego w naszym kościele. Palmy będziemy błogosławili podczas każdej Eucharystii. Msze św. o godz. 10.00 i 11.30 rozpoczynamy na placu kościelnym przy Krzyżu. Palmy będą rozprowadzane przed kościołem. Przypominamy i zachęcamy, aby jak to jest w naszej miedzeszyńskiej tradycji, w palmy zaopatrzyć się tutaj, na miejscu, a nie w sklepach, czy na bazarach jest to wyraz życzliwości i naszej solidarności parafialnej - zebrane fundusze będą przeznaczone na prace w świątyni. O godz. 10.00 Msza św. w intencji solenizantów miesiąca marca.
  6. Już dziś zapraszamy na Adorację Krzyża, którą poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Adoracja odbędzie się w Wielki Poniedziałek, 26 marca, o godz. 19.00, w naszym kościele. Będzie to około godzinna modlitwa w czasie której uwielbimy Jezusa Ukrzyżowanego, za Jego mękę i śmierć dla naszego zbawienia.
  7. Dziś ostatni dzień kiedy w kruchcie kościoła jest wystawiony kosz na dary żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Paczki będą wydawane w punkcie Caritas, w sobotę 24 marca, w godz. 10.00 - 12.00.
  8. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc na kolonie letnie z naszą parafią, które odbędą się od 16 do 25 lipca w Solinie. Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Arkadiusza.
  9. Prosimy wiernych o przynoszenie zielonych gałązek do wykonania palm na Niedzielę Palmową. Można je składać w kruchcie kościoła lub przy wejściu na plebanię. Prosimy też wszystkich o włączanie się w robienie palm. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania dla bielanek, można je zostawiać w zakrystii.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na prace związane z naszym kościołem wszystkim parafianom, a także przybyłym gościom. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj