Ogłoszenia na niedzielę 11 marca 2018

Napisane przez ks. Arek.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11 marca 2018 roku

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, tzw. Laetare (łac. Raduj się - od pierwszych słów antyfony na wejście). Czas postu i pokuty zostaje na chwilę przełamany radością z tego, że już coraz bliżej Wielkanoc.
 2. Dzisiaj o 11.30 Msza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii. Natomiast o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w domu parafialnym.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych. Natomiast o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne w domu parafialnym. Tego dnia przypada także 5. rocznica wyboru Papieża Franciszka, pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
 4. W środę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W sobotę o godz. 19.00 na plebanii konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 6. Za tydzień V Niedziela Wielkiego Postu. Od tej niedzieli zasłaniamy w kościele krzyże, aby tym mocniej zajaśniał nam ten znak w czasie liturgii wielkopiątkowej.
 7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15 (dla dzieci) i bezpośrednio po wieczornej Mszy (ok. 18.30). Zaś Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną, są odprawiane w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Droga Krzyżowa ulicami Miedzeszyna odbędzie się w piątek 23 marca. Podobnie jak w ubiegłym roku poprowadzimy ją wspólnie z parafią Dobrego Pasterza. Początek przy kościele Dobrego Pasterza na ul. Przewodowej, o godz. 19.30. Zakończenie przy naszym kościele. Przejdziemy ulicami: Przewodową, Tawułkową, Sulęcińską, Mozaikową, Szafirową. W tym dniu Drogi Krzyżowej o 17.15 nie będzie.
 9. W kruchcie kościoła jest wystawiony kosz na dary żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Będzie wystawiony do 18 marca.
 10. Zapraszamy na kolonie letnie z naszą parafią do Soliny, w dniach 16-25 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Arkadiusza Lao. Pierwszeństwo mają dzieci z parafii, a szczególnie posługujące w różnych grupach i wspólnotach.
 11. Prosimy wiernych o przynoszenie zielonych gałązek do wykonania palm na Niedzielę Palmową. Można je składać w kruchcie kościoła lub przy wejściu na plebanię. Prosimy też wszystkich o włączanie się w robienie palm. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania dla bielanek, można je zostawiać w zakrystii.
 12. Zapraszamy na wystawę pasteli „Moja Afryka” Barbary Krzyżagórskiej, naszej parafianki. Wystawa jest dostępna od 2 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, ul. Wyszyńskiego 1. Pani Barbara w 1975 wyjechała wraz z rodziną do Afryki Północnej. Obecna wystawa to plon 10 letniego pobytu w Libanie i Sudanie.
 13. Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich zapraszama na warsztaty „Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia”. Adresowane są one do osób przeżywających różnego rodzaju trudności niskiej samoceny, osamotnienia, poczucia krzywdy, trudności w rodzinie i w relacjach z innymi, trudności w relacji z Bogiem. Więcej informacji na stronie: www.sacotwock.pl, pod nr tel. 603 996 425 oraz w kościelnej gablocie.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na prace związane z naszym kościołem wszystkim parafianom, a także przybyłym gościom. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Maciej Zenon Komuda, kawaler z par. tut. i Beata Dorota Byśkiniewicz, panna z par. tut. (II). 

Drukuj