Ogłoszenia na niedzielę 4 marca 2018

Napisane przez ks. Arek.

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu – 4 marca 2018 roku

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, a zarazem I niedziela miesiąca, o godz. 13.00 Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca, a po niej spotkanie dla Kół Różańcowych w kościele. Dziś przypada 36. rocznica święceń biskupich i dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka.
 2. Dzisiaj w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” organizatorzy w Wawrze zapraszają na modlitwę w intencji „Żołnierzy Wyklętych”. Mieszkańców Miedzeszyna zapraszamy po Mszy św. o godz. 13.00, tj. ok. godz. 14.15 przed budynek dawnego ośrodka śledczego NKWD i UB z 1944 r przy ul. Patriotów 90 róg ul. Drozdowej. Inne uroczystości dzisiaj odbędą się: o godz. 13.30 w Radości ul. Izbicka 1, przed budynkiem dawnego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego (prelekcja historyczna, modlitwy, Apel Poległych, złożenie wieńców); o godz. 18.00 w Falenicy odbędzie V Marsz i Spacer Historyczny Szlakiem Żołnierzy Niezłomnych (zbiórka: godz. 17.45 przed budynkiem Zespołu Szkół nr 111 w Falenicy, ul. Poezji 5, wejście od ul. Przylaszczkowej, zakończenie Marszu ok. godz. 20.00).
 3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. W środę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Natomiast o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza w intencjach nowennowych.
 5. W sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Charbela z obrzędem namaszczenia olejem św. Charbela. Przed Mszą można składać w zakrystii kartki z intencjami, które będą przedstawiane w czasie nabożeństwa oraz w czasie Mszy św.
 6. Za tydzień IV Niedziela Wielkiego Postu, tzw. Laetare (łac. Raduj się - od pierwszych słów antyfony na wejście). O godz. 11.30 Msza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w domu parafialnym.
 7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15 (dla dzieci) i bezpośrednio po wieczornej Mszy (ok. 18.30). Zaś Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną, są odprawiane w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
 8. W kruchcie kościoła jest wystawiony kosz na dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Będzie wystawiony do 18 marca.
 9. W sobotę 10 marca, w godz. 16.00 do 20.00, Stowarzyszenia STERNIK organizuje konferencję otwartą pt. „MOC WIARY – przekaż dalej! Jak wychowywać w wierze w czasach postprawdy?” Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, wychowawców oraz inne osoby, którym bliska jest kwestia przekazu mocnej wiary dzieciom i młodzieży. Adres: Szkoła STRUMIENIE, ul. 3 Maja 129, Józefów k. Otwocka. Więcej informacji w „Dobrych Radach” na str. 4.
 10. Jak co miesiąc, zachęcamy do modlitwy za kapłanów. Modlitwa polega na odmówieniu jednej dziesiątki Różańca, każdego dnia, przez miesiąc za danego księdza. Kartki z imionami i sposobem odmawiania modlitwy można wylosować z koszyka, znajdującego się w kruchcie kościoła.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na prace związane z naszym kościołem wszystkim parafianom, a także przybyłym gościom.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do odebrania „Oremusy” na marzec i kwiecień.

Zapowiedzi: Maciej Zenon Komuda, kawaler z par. tut. i Beata Dorota Byśkiniewicz, panna z par. tutejszej (I).

 

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

W imieniu przedszkola oraz szkół STRUMIENIE i ŻAGLE Stowarzyszenia STERNIK zapraszamy na konferencję pt. „MOC WIARY – PRZEKAŻ DALEJ! Jak wychowywać w wierze w czasach postprawdy?” Konferencja  odbędzie się w sobotę 10 marca 2018 r. w godz. 16.00-19.30 w szkole STRUMIENIE W Józefowie, ul. 3 Maja 129 k. Otwocka.

W trakcie konferencji postaramy się odpowiedzieć na pytania, jak w obecnych czasach skutecznie i w sposób żywy przekazywać wiarę wśród dzieci i młodzieży. Jak właściwie rozumieć przekaz płynący ze świata rozmytych granic, tysiąca subiektywnych prawd i odwracania się młodych ludzi od sprawdzonych autorytetów. Na ile rozum, a na ile emocje i osobiste przekonania powinny mieć wpływ na obiektywne odczytywanie prawd naszej wiary, znanej przecież od wieków.

Wśród prelegentów będzie ks. prof. Ramiro Pellitero – wykładowca Uniwersytetu Nawarra w Pampelunie, specjalista z zakresu teologii duszpasterskiej, ewangelizacji i przekazu wiary, duszpasterz akademicki, autor licznych publikacji i prelekcji, współpracujący ze szkołą dla dziewcząt SENARA w Madrycie.

Następnie ks. dr Marek Dziewiecki – teolog i dr psychologii, znakomity prelegent, autor ponad 70 książek, audiobooków oraz licznych wykładów z zakresu wychowania, małżeństwa i rodziny, psychologii zdrowia, profilaktyki i terapii uzależnień, a także komunikacji międzyludzkiej.

Ostatnim z prelegentów będzie p. Janusz Wardak – doświadczony praktyk w tej dziedzinie, od 23 lat szczęśliwy mąż i ojciec dziesięciorga dzieci w wieku od 2 do 21 lat. Jeden z założycieli i prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna.  Były wicedyrektor ds. wychowawczych Szkoły ŻAGLE, stały gość audycji „Wychowywać, ale jak?” w Radiu Warszawa. Aktualnie trener i niezależny doradca edukacyjny.

Całość konferencji poprowadzi red. Paweł Zuchniewicz – dziennikarz, autor licznych książek, reportaży i słuchowisk poświęconych Janowi Pawłowi II.

Nasze www to wiara, wiedza i wychowanie.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Jego Ekscelencja ks. Bp Romuald Kamiński, Ordynariusz Warszawsko-Praski, a patronaty medialne zaoferowały liczne media, m.in. Radio Warszawa, Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik Niedziela, Nasz Józefów oraz Gazeta Wawerska.  Partnerami wydarzenia są m.in. Fundacja Mamy i Taty oraz Stowarzyszenie Akademia Familijna.

PROGRAM KONFERENCJI:

15.30- 16.00 „Bliżej STRUMIENI” - spotkanie dla osób zainteresowanych bliższym poznaniem Szkoły STRUMIENIE

16.00 – 16.15 POWITANIE

16.15 – 16.45 PRELEKCJA: ks. RAMIRO PELLITERO „Pedagogika wiary w czasach postprawdy”

16.45 – 17.45 PRELEKCJA: ks. MAREK DZIEWIECKI „Którędy do wiary? – jak budować dojrzałe relacje z Bogiem?”

17.45 – 18.15 PRZERWA

18.15 – 19.15 PRELEKCJA: Janusz Wardak „Zrodzić do życia, zrodzić do wieczności – rodzina a przekaz wiary”

19.30 – 20.00 „Bliżej STRUMIENI” - spotkanie dla osób zainteresowanych bliższym poznaniem Szkoły STRUMIENIE

Informacje organizacyjne:

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Przewidujemy tłumaczenie symultaniczne z języka hiszpańskiego za pośrednictwem odbiorników radiowych. Osoby chcące korzystać z tłumaczenia muszą dysponować słuchawkami oraz telefonami z wbudowanym  radiem (nie iPhone!).

Przewidujemy opiekę dla dzieci. Cena wynosi 10 zł/dziecko, 20 zł/2 dzieci, 25 zł/3 i więcej.

Więcej informacji:

www.strumienie.sternik.edu.pl

www.Facebook.com/SzkolaStrumienie 

Drukuj