Ogłoszenia na niedzielę 11 lutego 2018

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą – 11 lutego 2018 roku

  1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Chorego, stąd mamy zbiórkę do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
  2. We wtorek o godzinie 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
  3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godziny 17.00 do 18.00. O godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W tym dniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. w Popielec będą odprawiane o 7.00, 9.00, 10.30 - dla Szkoły Prywatnej, 18.00 i 20.00. Podczas każdej Eucharystii obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta; obowiązuje między 18. a 60. rokiem życia). Przepisy postne są podane w „Dobrych Radach” na str. 2. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Rozpoczyna się również okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i nawrócenia oraz przygotowania do Wielkanocy, a także do świadomego odnowienia naszych przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną.
  4. W sobotę o godz. 19.00 w domu parafialnym konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
  5. Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. W tym dniu o godzinie 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, w domu parafialnym.
  6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15 i bezpośrednio po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30). Zaś Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną, będą odprawiane w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 25 lutego, rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Prefekt naszego Seminarium Duchownego Ks. Tomasz Sztajerwald. Rekolekcje potrwają do środy 28 lutego. Szczegółowy plan będzie podany w przyszłą niedzielę.
  8. Dziewiąta Drużyna Warszawska im. Św. Dominika Savio, należąca do Skautów Europy (Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego ZAWISZA Federacja Skautingu Europejskiego), działająca przy parafii w Falenicy, tworzy kolejny zastęp i w związku z tym zaprasza w swoje szeregi wszystkich chętnych chłopców w wieku 12-17 lat. Skauting to niezapomniana przygoda, rozwijająca charakter, zmysł praktyczny, zdrowie, a przy tym wychowująca w wierze i patriotyzmie. Najbliższa zbiórka w sobotę 24 lutego, o godz. 10.00, przed kościołem w Falenicy. Drużynowy Radosław Maksymiuk; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na prace związane z naszym kościołem wszystkim parafianom, a także przybyłym gościom. Jak zwykle bardzo gorąco zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę, rozmowy, dobre słowo i złożone ofiary - będą one przeznaczone na prace związane z naszym kościołem (a szczególnie na spłatę długu). Jeśli ktoś z różnych powodów nie mógł przyjąć po kolędzie, to prosimy o indywidualne umawianie się z księżmi na wizytę duszpasterską.

Przepisy postne:

Wszyscy wierni obowiązani są czynić pokutę. Dla wyrażenia tej pokutnej formy pobożności chrześcijańskiej Kościół ustanowił dni i okresy pokuty. W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele. Powstrzymywanie się od zabaw pomaga w opanowaniu instynktów i sprzyja wolności serca. Czynami pokutnymi są: modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, umartwienie przez wierniejsze pełnienie obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową (zaleca się ją też w Wigilie Narodzenia Pańskiego). Nie ma obowiązku wstrzemięźliwości jeżeli w piątek wypadnie uroczystość. Post ścisły (ilościowy) obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

 

Drukuj