Ogłoszenia na niedzielę 17 grudnia 2017

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu – 17 grudnia 2017 roku

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, tzw. "Niedziela Radości" (łac. Gaudete). Manifestujemy w ten sposób, że przyjście Chrystusa jest już bliskie. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Dzisiaj w domu parafialnym, po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Dni powszednie od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 4. Dziś ostatni dzień, kiedy są wystawione przez Caritas kosze, do których możemy składać dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 5. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku Roraty, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.45. Codziennie po Roratach zapraszamy na bułeczkę i ciepłe kakao.
 6. Przez cały adwent o godz. 6.25, czyli bezpośrednio przed Roratami, modlimy się w kościele Godzinkami ku czci NMP. W niedzielę Godzinki bez zmian, przed Mszą o godz. 8.00.
 7. We wtorek po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. J. Popiełuszki
 8. W środę od godz. 17.00-18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej, a po nim Msza św. w intencjach nowennowych.
 9. Zapraszamy osoby samotne, rodziny wielodzietne i wszystkich parafian na spotkanie wigilijne w najbliższy czwartek 21 grudnia. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy kolacja w dolnym kościele.
 10. Za tydzień ostania już - IV Niedziela Adwentu. Będzie to jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Każda niedziela jest pamiątką Zmartwychwstania Pańskiego, a więc post nie obowiązuje. Jednak w czasie Wieczerzy Wigilijnej można zachować tradycyjny post, do czego zachęcamy. Niech to będzie wyraz zachowania i utrwalania naszej pięknej polskiej tradycji. Msze tego dnia będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 24.00 - Pasterka (nie będzie Mszy o 18.00). W tym dniu spotykamy się wszyscy w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole. Wspólny posiłek rozpoczynamy odczytaniem Ewangelii, modlitwą i podzieleniem się opłatkiem, zachęcamy też do śpiewania kolęd. Zaś o północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę, taca z tej Mszy przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 11. W poniedziałek 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.
 12. We wtorek 26 grudnia drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. także jak w niedzielę: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. W tym dniu wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary z tacy będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
 13. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Ofiary będą przeznaczone na prace związane z naszym kościołem.
 14. W kiosku parafialnym można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary ze świec będą przeznaczone dla najbardziej potrzebujących z naszej diecezji.
 15. W kruchcie kościoła, jak co roku, ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Bóg zapłać!
 16. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów. Modlitwa polega na odmówieniu jednej dziesiątki Różańca, każdego dnia, przez miesiąc za danego księdza. Kartki z imionami i sposobem odmawiania modlitwy można wylosować z koszyka, znajdującego się w kruchcie kościoła.
 17. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 18. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli tzw. kolędę. W tym czasie kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na prace związane z naszym kościołem. W najbliższym czasie odwiedzimy:

* Środa, 27 grudnia, od godz. 16.00: ul. Agrestowa (niska zabudowa)

* Czwartek, 28 grudnia, od godz. 16.00: ul. Agrestowa bloki 8 i 8A

* Piątek, 29 grudnia, od godz. 16.00: ul. Derwida i Lawinowa

* Sobota, 30 grudnia, od godz. 9.00: ul. Sztygarów, Zabrzańska i Radłowa, Średnia, Truskolaska, Bonisławska

Niedziela (31.01) i Poniedziałek (1.01 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi) bez kolędy. Więcej w „Dobrych Radach”, na s. 4.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2017/2018

od poniedziałku do piątku kolęda zaczyna się o 16.00

w sobotę o godz. 10.00, chyba że podano inaczej

parafia zastrzega sobie możliwość zmian, stąd prosimy o monitorowanie ogłoszeń.

Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli tzw. kolędę. W tym czasie kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy, aby  odpowiednio się do niej przygotować. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona  i kropidło. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na prace związane z naszym kościołem. Bóg zapłać!

W najbliższym czasie odwiedzimy:

Środa, 27.12.2017, od godz. 16.00: ul. Agrestowa (niska zabudowa) - dwóch kapłanów (jeden pójdzie od początku ulicy, a drugi od końca)

Czwartek, 28.12.2017, od godz. 16.00: ul. Agrestowa bloki 8 i 8A - dwóch kapłanów (jeden pójdzie do bloku nr 8, a drugi do bloku nr 8A)

Piątek, 29.12.2017, od godz. 16.00: ul. Derwida i Lawinowa - dwóch kapłanów (jeden pójdzie na ul. Derwida, a drugi na ul. Lawinową)

Sobota, 30.12.2017, od godz. 9.00: ul. Sztygarów, Zabrzańska i Radłowa, Średnia, Truskolaska, Bonisławska - jeden kapłan, według podanej kolejności ulic

Niedziela, 31.12.2017: BEZ KOLĘDY (Sylwester)

Poniedziałek, 1.01.2018: UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI, BEZ KOLĘDY (Nowy Rok)

Wtorek, 2.01.2018: ul. Umowna, Barcewicza, Chryzantemy, Wolff, Wolna, Dusznicka

Środa, 3.01.2018: ul Drozdowa (w tym blok)

Czwartek, 4.01.2018: ul. Zgięta, Arniki

Piątek, 5.01.2018: Popiołów, Mszańska

Sobota, 6.01.2018: UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI – BEZ KOLĘDY

Niedziela, 7.01.2018: BEZ KOLĘDY

Poniedziałek, 8.01.2018: ul. Lokalna, Sarny, Bystrzycka.

Drukuj