Ogłoszenia na niedzielę 3 grudnia 2017

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu – 3 grudnia 2017 roku

 1. Dziś I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. W tym roku będziemy szczególnie odkrywanie Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary (więcej na ten temat w „Dobrych Radach” na s. 4). Na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie wieńców adwentowych i lampionów, z którymi będziemy przychodzić na Roraty. O 13.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych, po Mszy nabożeństwo eucharystyczne, a potem spotkanie dla Kółek Różańcowych.
 2. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym można także nabyć świece Caritas na stół wigilijny.
 3. Przez kolejne trzy niedziele będą wystawione przez Caritas kosze, do których możemy składać dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 4. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.45. Codziennie po Roratach zapraszamy na bułeczkę i ciepłe kakao.
 5. Przez cały adwent o godz. 6.25, czyli bezpośrednio przed Roratami, będziemy w kościele modlić się Godzinkami ku czci NMP (w niedzielę Godzinki bez zmian, przed Mszą o 8.00). Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W czasie Rorat rodziny będą mogły zaprosić Maryję do swojego domu. Figurka Maryi będzie gościła w domu przez jeden dzień (odbieramy na Roratach i następnego dnia zwracamy). W czasie pobytu Maryi cała rodzina będzie mogła zgromadzić się na wspólnej modlitwie. W zakrystii możemy się zapisać, na który dzień chcemy wziąć figurkę.
 7. Jutro wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 8. W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Od 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 9. W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. To także I czwartek miesiąca, kiedy szczególnie dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa.
 10. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na „Godzinę łaski” - Matka Boża obiecała, że właśnie w tą uroczystość, w południe, udzieli swoim dzieciom obfitych łask, jeśli o nie będą prosić z wiarą. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 11. W sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Charbela z obrzędem namaszczenia olejem św. Charbela. Przed Mszą można składać w zakrystii kartki z intencjami, które będą przedstawiane w czasie nabożeństwa. W tych intencjach będzie też odprawiona Msza św. o godz. 18.00 (bezpośrednio przed nabożeństwem do św. Charbela).
 12. W kruchcie kościoła, jak co roku, ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Bóg zapłać!
 13. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 13 grudnia. Poprowadzi je Ks. Wojciech Stępień, proboszcz parafii w Załubicach, Dyrektor Administracyjny naszego seminarium. Chciejmy to dzieło rekolekcji i Księdza prowadzącego już teraz otoczyć naszą modlitwą. Zachęcamy do uczestniczenia w tych ćwiczeniach duchowych, aby lepiej przygotować się na święta. Jak również do skorzystania w tym czasie z Sakramentu Pokuty. Spowiedź będzie miała miejsce bezpośrednio przed każdą Eucharystią, a także w czasie każdej Mszy św. Msze będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 (roratnia dla dzieci) i 18.00. We wtorek w czasie Mszy o godz. 9.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Szczegółowy plan jest w „Dobrych Radach”.
 14. Także za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W czasie Mszy dzieci otrzymają medaliki. Za tydzień będziemy mieli również zbiórkę do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 15. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W MIEDZESZYNIE (10 – 13 grudnia 2017)

II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017 r.

8.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00 Msza św. z nauka dla wszystkich

11.30 Msza św. z nauką dla dzieci

13.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

7.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 Msza św. z nauka dla wszystkich

16.30 Msza św. roratnia z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

Wtorek, 12 grudnia 2017 r.

7.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych

16.30 Msza św. roratnia z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

Środa, 13 grudnia 2017 r.

7.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

16.30 Msza św. roratnia z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich na zakończenie rekolekcji

Sakrament Pokuty w czasie rekolekcji będzie sprawowany przed każdą Eucharystią, a także w czasie każdej Mszy świętej.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Wojciech Stępień, proboszcz parafii w Załubicach, Dyrektor Administracyjny naszego seminarium.

Drukuj