Ogłoszenia na niedzielę 26 listopada 2017

Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017 roku

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kończy ona Rok Liturgiczny. O 10.00 Msza imieninowa w intencji solenizantów listopada. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. W czasie tego nabożeństwa odnowimy także ubiegłoroczny Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Również dzisiaj na plebanii po wieczornej Mszy, czyli ok. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Dzień 27 listopada obchodzony jest w Kościele jako święto NMP od Cudownego Medalika. Upamiętnia ono niezwykłe objawienie się Matki Bożej francuskiej zakonnicy, szarytce św. Katarzynie Laboure, w Paryżu w 1830 r. Matka Boża prosiła, by wybito medalik według wzoru jaki jej ukazała i aby medalik ten nosiło jak najwięcej ludzi. Matka Boża obiecała też dać mnóstwo łask za pośrednictwem tego medalika. Dlatego dziś przy wyjściu z kościoła będą rozdawane medaliki. Zachęcamy, aby je wziąć i nosić ze czcią, zgodnie z życzeniem Matki Bożej.
 4. Jutro Ks. Abp Henryk Hoser będzie obchodził 75. r. ur. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną o godz. 11.00 w Warszawsko-Praskiej Katedrze.
 5. We wtorek o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne w domu parafialnym.
 6. W środę od 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 7. W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
 8. Już w najbliższy czwartek - 30 listopada, rozpoczynają się rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Potrwają do niedzieli - 3 grudnia. Będą to Rekolekcje o charakterze Maryjnym wprowadzające w okres adwentu. Szczegółowe informacje, w tym możliwość rejestracji, dostępne są na stronie internetowej naszej parafii i pod adresem internetowym zamieszonym na plakatach.
 9. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 20.00. W tym dniu Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych.
 10. Mamy także I sobotę miesiąca. O godz. 7.00 Msza w intencji chorych. Od godz. 9.00 Ks. Arkadiusz odwiedzi swoich chorych. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 20.00.
 11. Za tydzień I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony, z którymi będziemy przychodzić na Roraty. O 13.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych, po Mszy nabożeństwo eucharystyczne, a potem spotkanie dla Kółek Różańcowych.
 12. Za tydzień w niedzielę, w czasie każdej Mszy św., poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii i kancelarii. W kiosku parafialnym można także nabyć świece Caritas na stół wigilijny.
 13. Od przyszłej niedzieli będą wystawione przez Caritas kosze, do których możemy składać dary żywnościowe dla potrzebujących.
 14. Roraty w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.45. Codziennie po Roratach zapraszamy na bułeczkę i ciepłe kakao.
 15. W czasie Rorat rodziny będą mogły zaprosić Maryję do swojego domu. Figurka Maryi będzie gościła w domu przez jeden dzień (odbieramy na roratach i następnego dnia zwracamy). W czasie pobytu Maryi cała rodzina będzie mogła zgromadzić się na wspólnej modlitwie. W zakrystii możemy się zapisać, na który dzień chcemy wziąć figurkę.
 16. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, rozpoczną się w niedzielę 10 grudnia. Szczegółowy plan zostanie podany już wkrótce.
 17. Zapraszamy na sztukę p. t. „Wielka Wyprawa”, do naszego seminarium, w niedzielę 3 grudnia o godz. 15.00. W sposób szczególny dedykowana jest ona dzieciom, ale i dorośli będę się przy niej dobrze bawić. Wyjazd spod kościoła o 14.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.
 18. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj