Ogłoszenia na niedzielę 19 listopada 2017

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 19 listopada 2017 roku

 1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Mamy również zbiórkę do puszek na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Dziś wspominamy 6 rocz. święceń biskupich Bp Marka Solarczyka. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. Duszpasterstwo Akademickie Arka zaprasza dzisiaj o godz. 19.30 na Mszę św. i spotkanie z Ks. prof. Waldemarem Cisło. Miejscem spotkania będzie dolny kościół parafii Nawrócenia św. Pawła, ul. Kobielska 10. Ks. Cisło jest profesorem UKSW, specjalistą z zakresu teologii fundamentalnej, przewodniczącym polskiej sekcji Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jest autorem książki „Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan w XXI wieku”. Promocja książki będzie miała miejsce podczas spotkania.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 4. Także jutro Wspólnota Modlitewna Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na wspólną modlitwę o godz. 19.00. Rozpoczniemy Mszą, a potem odbędzie się modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 5. We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP.
 6. W środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Stąd o 18.00 Msza św. w intencji chóru, scholi oraz wszystkich muzyków posługujących w naszej parafii. Od 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 7. W piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kończy ona Rok Liturgiczny w Kościele. O godz. 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca listopada. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można w tym dniu uzyskać odpust zupełny.
 9. Za tydzień w niedzielę na plebanii po wieczornej Mszy, ok. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 10. W ubiegłym roku Biskupi wraz z Wiernymi dokonali Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dlatego w rocznicę proklamacji Aktu chcemy uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań. Konkretnym tego wyrazem niech będzie odmawianie w naszych parafiach, przez kolejne 9 dni, począwszy od piątku 17 listopada, nowenny, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu. Punktem kulminacyjnym będzie odnowienie Aktu w naszych świątyniach, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 11. Koła Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy za zmarłych. Codziennie przez cały listopad o 17.30 będzie w kościele odmawiany Różaniec w intencji zmarłych.
 12. Kontynuujemy inicjatywę modlenia się za księży. Modlitwa polega na odmówieniu jednej dziesiątki Różańca, każdego dnia, przez miesiąc za danego kapłana. Kartki z imionami i sposobem odmawiania modlitwy można wylosować z koszyka, znajdującego się w kruchcie kościoła. Tym razem dołączyliśmy także zmarłych oraz tych, którzy przeżywają trudności.
 13. Ks. Abp Henryk Hoser 27 listopada będzie obchodził 75. rocznicę urodzin. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar jego osoby, powołania i posługi pasterskiej. Nasza diecezja ze szczególną wdzięcznością wspomina ponad 9 lat, przez które Ks. Abp jej przewodził. Będziemy dziękować za Jego wierności Bogu, Ewangelii, Kościołowi, prawdzie i człowiekowi. Dziękczynną Eucharystię Ks. Abp będzie sprawował 27 listopada o godz. 11.00 w Warszawsko-Praskiej Katedrze. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym dziękczynieniu.
 14. Zapraszamy na sztukę p. t. „Wielka Wyprawa”, do naszego seminarium, w niedzielę 3 grudnia o 15.00. W sposób szczególny dedykowana jest ona dzieciom ale i dorośli będę się przy niej dobrze bawić. Wyjazd spod kościoła o 14.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.
 15. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele oraz poprawy żywicy przed kościołem. Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował około 50 tysięcy złotych. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 16. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj